CODECO získalo ocenění za projekt v Kazachstánu | E15.cz

CODECO získalo ocenění za projekt v Kazachstánu

Exkluzivní rezidenční projekt CZECH TERRACES, který v největším kazašském městě Almaty realizuje developerská společnost CODECO, získal letos na podzim významné ocenění Svazu architektů Republiky Kazachstán. V republikové soutěži o nejlepší architektonické dílo v rozmezí let 2007 až 2010 obsadil první místo.

Za architektonický návrh netypicky řešeného bytového domu s luxusními byty podle investorského zadání CODECO obdrželi architekti studia Casua pod vedením Olega Hamana největší ocenění Svazu architektů Republiky Kazachstán. „Rozhodli jsme se vstoupit na místní trh s projektem luxusního bydlení v evropském stylu, který zatím není v Kazachstánu příliš obvyklý. Kromě vysokého standardu dispozičního řešení a architektonického ztvárnění nám také velmi záleží na úrovni designu všech detailů stavby a použitých materiálů. Velmi si vážíme získaného ocenění i proto, že potvrdilo správnost naší společné snahy,“ vysvětluje Zaida Ospanova, výkonná ředitelka společnosti CODECO KAZACHSTAN.

Bytový dům vyroste na kopci Kok Tobe v reprezentativní čtvrti Medeuski v blízkosti centra města. Obyvatelům nabídne jedinečné panoramatické výhledy na město ležící pod ním i na kazašskou přírodu, neboť město Almaty leží přímo při úpatí pohoří Ťan-šan. CZECH TERRACES je koncipován jako komorní projekt, který majitelům kromě vysokého standardu poskytne i žádané soukromí. Ke každé z bytových jednotek ve velkorysých dispozicích od 120 do 240 metrů čtverečních bude náležet terasa a dvě parkovací stání v podzemní garáži. Společné prostory disponují například recepcí, prádelnou, místností pro kola či kočárky. Generálním dodavatelem se stala společnost ČKD PRAHA DIZ, která bude na projektu spolupracovat s místními subdodavateli. V listopadu tohoto roku byly zahájeny práce na inženýrských sítích a na jaře příštího roku začnou stavební práce na vlastní budově. Dokončení stavby je plánováno na léto 2012.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!