CPI Group vstoupí do maďarské realitní skupiny Ablon | E15.cz

CPI Group vstoupí do maďarské realitní skupiny Ablon

Česká CPI Group rozšiřuje své aktivity na evropském realitním trhu. Společnost se dohodla na kapitálovém vstupu do investiční a developerské skupiny Ablon Group Limited, vlastnící nemovitosti ve střední a východní Evropě. Oznámila to CPI.

CPI Group uzavřela dohodu, která ji umožňuje získat minimálně 30 % akcií. Přitom nevylučuje, že získá ještě větší podíl a společnost zcela převezme. V budoucnu plánuje ozdravení celé skupiny a připravuje se na jednání s bankovními domy, které maďarského developera financují.

„Politická a ekonomická krize v Maďarsku se projevuje na dlouhodobé stagnaci tamního realitního trhu. To je příležitost pro soukromé investory, kteří mají zájem o dlouhodobé investice. Mým cílem je přinést do skupiny Ablon nový kapitál a aktivně se podílet na její restrukturalizaci. Do budoucna se nabízí také varianta, že skupiny CPI, Orco a Ablon budou spolupracovat na akvizicích, developmentu a správě nemovitostí,“ uvádí k záměru majitel CPI Group Radovan Vítek.

Ablon Group Limited je jedním z největších realitních developerů v Maďarsku a ve střední a východní Evropě, který vlastní nemovitosti v celkově hodnotě 389 milionů eur (k 30. 6. 2012). Skupina působí v Maďarsku, České republice, Rumunsku a Polsku. Akcie společnosti Ablon Group jsou od roku 2007 kótované na Londýnské burze cenných papírů (LSE: ABL).

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!