CPI koupila na Slovensku dva hypermarkety Tesco za 450 milionů korun | E15.cz

CPI koupila na Slovensku dva hypermarkety Tesco za 450 milionů korun

Skupina CPI Group koupila na Slovensku od developerské společnosti Istrofinal hypermarkety Tesco v Čadci a Trebišově za 450 milionů korun.

„Segment maloobchodu se ukázal v dobách krize jako poměrně stabilní a hospodářským výkyvům odolný,“ uvedl generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka. CPI koupila již v první polovině tohoto roku několik obchodních areálů v České republice, ve kterých jsou hlavními nájemci Penny Markety a Interspar. „Stejně jako v České republice využíváme nyní i na Slovensku příležitosti rozšířit naše portfolio o zajímavé projekty za dobrou cenu,“ dodal Havelka.

CPI Group se na českém realitním trhu pohybuje již od roku 1991 a je jedním z předních investorů a developerů v oblasti realit v České a Slovenské republice. Nejvýznamnější složku portfolia skupiny tvoří segment rezidence, a to jak v oblasti výstavby, tak pronájmu bytových jednotek. CPI Group je s téměř 13 tisíci bytovými jednotkami druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v ČR. Zisk skupiny v prvním pololetí roku 2010 přesáhl 75 milionů korun a hodnota aktiv 23 miliard korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!