Crestyl se stal členem České rady pro šetrné budovy | E15.cz

Crestyl se stal členem České rady pro šetrné budovy

Developerská skupina Crestyl se stala členem České rady pro šetrné budovy (CzGBC). Tato nezisková organizace začala v České republice působit v roce 2009 a jejím cílem je především podpořit výstavbu budov, které by byly jak ekonomicky ziskové, tak přátelské k životnímu prostředí. Prostřednictvím této organizace se tak Crestyl bude moci zapojit do rozvoje environmentálně šetrné architektury a udržitelného stavebnictví.

V radě bude spolupracovat s ostatními národními a mezinárodními organizacemi zaměřenými na udržitelný rozvoj. Šetrné budovy propagované CzGBC přinášejí svým majitelům nejen finanční úspory, ale prosazují také rozumné využívání veškerých zdrojů spojených s chodem budovy a zohledňují vliv stavby jak na vnější, tak na vnitřní prostředí, do kterého spadá například vliv budovy na lidské zdraví.

„Domníváme se, že vzrůstající zájem o šetrné budovy není pouze módním výstřelkem, ale dlouhotrvajícím trendem, ze kterého se časem stane naprosto samozřejmá součást moderní architektury. Základní myšlenka České rady pro šetrné budovy je nám velice blízká a jsme rádi, že můžeme být její součástí,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. „Do budoucna bychom rádi spolupracovali i s ostatními členy CzGBC a podpořili tak výstavbu budov, které se budou výraznou měrou podílet na zlepšování kvality životního prostředí.“

CzGBC se snaží v České republice propojit ekologická témata s podnikáním. Součástí jejích stanov je také vzdělávání odborníků i široké veřejnosti, kterou by chtěla seznámit s výhodami šetrných budov. Těmi nejsou pouze finanční úspory, ale také celková optimalizace využívání zdrojů a ohled na životní prostředí. Při stavbě by měl podle rady být brán ohled na budoucí šetrnost budovy i na její funkčnost a ekonomickou efektivitu. Do budoucna by pak ráda zavedla tržní nástroj pro jednotnou certifikaci šetrných budov.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!