ČSOB přispěla na projekty obnovy krajiny v regionech | E15.cz

ČSOB přispěla na projekty obnovy krajiny v regionech

ČSOB ve spolupráci s Nadací VIA představuje tři projekty podpořené v rámci tzv. Velkých komunitních grantů, které na svou realizaci získají shodně 300 tisíc korun. Vítězné projekty patří do druhé části grantového programu „ČSOB a Era pro podporu regionů 2012“, která se v letošním roce opět orientovala na obnovu kulturní krajiny a péči o životní prostředí. Informovala o tom ČSOB.

Cílem letošního grantového programu bylo podpořit projekty, které by řešily problematiku obnovy kulturní krajiny a péče o životní prostředí, a měly by současně pozitivní komunitní dopad, neboť jednou z podmínek udělení grantu bylo zapojení místních obyvatel. Projekty se musely týkat lokalit ve volné krajině, to znamená mimo zastavěné části obcí a měst.

„Velké komunitní granty se staly již stálicí programu pro podporu regionů. Všechny nás potěšilo navýšení počtu kvalitních projektů. Vybrat mezi nimi tři nejlepší bylo opravdu náročné. Věříme, že jsme vybrali projekty, jejichž realizace potěší nejen lidi z dané obce, ale i všechny, kteří tato jedinečná místa v budoucnu navštíví,“ komentovala manažerka ČSOB a členka hodnotící komise Eva Šišková. Nejaktivnějším krajem co do počtu žádostí byl Ústecký kraj (šest žádostí) následovaný krajem Jihočeským (5). Čtyři žádosti zaslal Středočeský kraj a Hlavní město Praha.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!