Čtenáři vybrali osobnost | E15.cz

Čtenáři vybrali osobnost

Vítězem ankety o největší plzeňskou osobnost se stal Vladimír Koza.

Ten sedmičlenný seznam připomíná vytržený list z učebnice zoologie – Koza, Kos, Straka a Zajíček. Zbývající tři jména – Radkovský, Froyda a Srbová, tedy popořadě plzeňský biskup, křestním jménem František, ředitel divadla Alfa – Tomáš a sociální pracovnice Anna, která je v Plzni proslulá dlouholetou pomocí druhým, napoví, že se jedná o zvláštní směsici známých osobností Plzně. Sedmička vyhlásila anketu o největší plzeňskou osobnost.

Zhruba tisícovka čtenářů hlasovala na webových stránkách nebo posílala e-maily. Vybírat mohli z pětadvaceti jmen. Podmínkou pro jejich nominaci byl nesporný přínos k životu ve městě či jeho propagaci a také zda v Plzni bydlí. Jako vítěz z ankety vyšel legendární plzeňský hematoonkolog a zakladatel Nadace pro transplantaci kostní dřeně Vladimír Koza. „Věřím, že jeho služby nebudu v životě nikdy potřebovat, ale je dobré, že v Plzni máme takhle špičkové pracoviště,“ myslí si jedna z hlasujících, Kateřina Jandová.

Mimo tří výše uvedených osobností s „nezvířecími jmény“ skončili za Vladimírem Kozou zakladatel Lékařské fakulty v Plzni Jaroslav Kos, majitel HC Plzeň 1929 Martin Straka a Zdeněk Zajíček, iniciátor akcí, jako je Apriliáda, Historický víkend nebo sborové vánoční zpívání koled. Jaroslav Kos se bohužel během Vánoc zranil a musel na operaci, proto ho Sedmička nahradila osobností v pořadí osmou: Michalem Zapomělem, jedním z nejlepších světových kadeřníků a stylistů.

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!