CTP Invest obnoví stavbu brněnského mrakodrapu | E15.cz

CTP Invest obnoví stavbu brněnského mrakodrapu

Společnost CTP Invest, která stojí za stavbou největšího kancelářského areálu v Brně ve Spielberk Office Centre, se rozhodla dokončit stavbu nejvyšší budovy, v níž má být luxusní hotel a další kancelářské prostory.

Dominantou areálu Spielberk Office Centre má být devadesát metrů vysoká stavba, její realizaci ale investorská společnost CTP Invest loni v květnu pozastavila ve fázi, kdy bylo postaveno prvních pět pater hrubé stavby, a stavební kapacity převedla na jiné akce. Nyní ale zástupci firmy přicházejí s informací, že rozestavěná výšková budova bude v blízké době dokončena. „Pokračování stavby je naplánováno na druhou polovinu letošního roku. Máme již z dřívějška kontrakt se společností Skanska. Ta nyní pracuje na kancelářích Kampusu, které se staví v CTParku Brno a jsou pronajaty společnosti Honeywell,“ uvedla Vanda Krčmářová ze společnosti Bison & Rose, jež investora mediálně zastupuje. Jeho záměrem je podle ní dokončit stavbu v příštím roce tak, aby mohla být provozována od roku 2011. K žádným korekcím projektu oproti původnímu záměru vystavět dvaadvacetipodlažní budovu, která bude nejvyšší stavbou moravské metropole, dosud nedošlo. Stavba bude sloužit jako hotel a kancelářský komplex. Tříhvězdičkový hotel nabídne moderní pokoje za výhodných podmínek a k dispozici budou i konferenční prostory. Vhodný bude zejména pro podnikání, nabídne kvalitní zázemí, ne však přehnaný luxus. Pokud jde o příštího provozovatele hotelu, není podle Vandy Krčmářové zatím vybrán, ale společnost již má dva kandidáty na shortlistu.

#####Areál získá strategickou polohu

Areál Spielberk Office Centre v současnosti sestává z pěti čtyřpodlažních „villas“ –administrativních vilek, naproti nimž stojí čtyři zčásti propojené devítiposchoďové budovy. Celkem jde o šedesát tisíc metrů čtverečních flexibilních kancelářských prostor nejvyšší kategorie a komplex také disponuje podzemními garážemi. Architektonický koncept areálu a zasazení budov do okolí je prací týmu mezinárodních architektů a jde v rámci Brna o ojedinělý projekt. Také poloha centra je s ohledem na plánovaný přesun brněnského hlavního nádraží asi kilometr směrem na jih strategická, Spielberk Office Centre totiž leží na hlavní spojnici mezi plánovaným železničním uzlem a historickým centrem města.

#####Nákupní centrum má zatím stopstav

V souvislosti s aktivitami společnosti CTP Invest se v současnosti objevily také informace, že developerská společnost zahájí stavbu obchodního centra v blízkosti centra Olympia v obchodní zóně na jihu Brna. V tomto plánovaném objektu se uvažuje o prodejních prostorách, prodejně sportovního zboží, obchodní galerii a hobbymarketu, celkově by mělo navázat na současné obchodní centrum a mělo by jej funkčně doplňovat. V současnosti ale k zahájení jeho stavby nedojde. „Výstavba obchodního centra teď není aktuální. Zatím hodnotíme obchodní příležitosti a připravujeme byznys plán s přihlédnutím k aktuální situaci na trhu a odhadovanému vývoji v příštích letech,“ uvedla k záměru Vanda Krčmářová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!