CzechInvest ocenil podnikatelské nemovitosti | E15.cz

CzechInvest ocenil podnikatelské nemovitosti

Plzeňský vědecko-technologický park, průmyslová zóna Most - JOSEPH, brownfield zrekonstruovaný společností Zambelli-technik nedaleko Českých Budějovic a průmyslový park CTPark Ostrava - to jsou nemovitosti, které v loňském roce nejvíce přispěly k rozvoji podnikání v České republice.

Zástupci těchto nemovitostí si odnesli ocenění ze slavnostního vyhlášení osmého ročníku soutěže Podnikatelská nemovitost roku. Tu už tradičně pořádá agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice - AFI a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Zvláštní ocenění Manažer podnikatelské nemovitosti roku získal Jaroslav Krch ze zóny Most - JOSEPH. „Dobře připravené podnikatelské nemovitosti jsou klíčem k získávání nových investic. Průmyslové zóny, vědeckotechnické parky, prvotřídní kancelářské prostory - bez nich by se Česká republika nemohla několik posledních let držet mezi nejlepšími státy světa v přílivu zahraničních investic,“ ocenila tři desítky všech přihlášených projektů Alexandra Rudyšarová, která je pověřena řízením agentury CzechInvest. Letošní ročník soutěže přinesl novinku v podobě zbrusu nové kategorie Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem určené speciálně pro developery poskytující nájemní prostory. „Na začátku devadesátých let bylo nutné, aby výstavbu podnikatelských nemovitostí podporoval stát. Dnes už tuto roli kompletně převzali soukromí developeři. A jsou to právě nájemní prostory, které dnes investoři nejčastěji vyhledávají. Podnikatelská nemovitost roku se vždy snaží odrážet aktuální vývoj na trhu. Proto jsme přidali tuto kategorii,“ vysvětluje Rudyšarová.

*

Přehled vítězů jednotlivých kategorií soutěže „Podnikatelská nemovitost roku“ Zóna s největším ekonomickým přínosem: Průmyslová zóna Most - JOSEPH Brownfield roku: Zambelli-technik, spol. s r. o. Podnikatelská nemovitost s největším přínosem pro inovace a výzkum: Plzeňský vědecko-technologický park Průmyslový park s největším ekonomickým přínosem: CTPark Ostrava Manažer podnikatelské nemovitosti: Jaroslav Krch, zóna Most - JOSEPH

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!