DavCor přichází s programem „zelená kola“ | E15.cz

DavCor přichází s programem „zelená kola“

Pražský developer DavCor představil nový projekt Cibulkova vinice v Praze 5-Košířích. Komplex se nachází v atraktivní rezidenční lokalitě nedaleko přírodní rezervace Vidoule a bude mít k dispozici 200 nových bytů.

Stavební práce mají být zahájeny na jaře 2009 a první bytové jednotky budou zájemcům k dispozici na konci roku 2010. Celkové náklady se odhadují na zhruba 920 milionů korun. Projekt bude mít bytové jednotky o velikosti 1+kk až 5+kk. Na rozdíl od běžné praxe u nás bude každý byt obsahovat vybavenou kuchyň a výrazně tak sníží náklady pro potenciální kupce. Poloha budovy na klidném místě na vrcholu jednoho z košířských kopců nedaleko přírodní rezervace Vidoule nabídne budoucím obyvatelům nejen nádherný výhled, ale také příležitost využít nepřeberné množství turistických a cyklistických stezek v přilehlém lese.

Dopravní dostupnost projektu zajistí autobusová linka č. 123, která má zastávku přímo před plánovaným domem, a stanice metra B Jinonice, vzdálená pouhých deset minut chůze.

#####Ke každému bytu kolo

Společně s projektem představil DavCor také svůj ekologický cyklistický program „zelená kola“, první svého druhu v Praze. Plán je jednoduchý: součástí základního vybavení každého bytu bude také kolo (a ochranná přílba). Kromě toho společnost DavCor pro rezidenty Cibulkovy vinice vybuduje cyklistický park a bude se také podílet na obnově cyklistických stezek v Praze 5. Záměrem programu je prosadit jízdu na kole jako plnohodnotnou alternativu pro automobilovou dopravu ve vnitřní části města. Celá iniciativa je tak plně v souladu s plánem magistrátu omezit automobilovou dopravu v centru, podpořit zdravý životní styl a zlepšit ovzduší.

„Nejmarkantnější je samozřejmě přínos pro naše zdraví a prostředí, ve kterém žijeme. Větší využití kol místo aut pomůže snížit znečištění ovzduší i počet nepříjemných dopravních zácp a stresujících situací, což nám výrazně usnadní každodenní život. Cibulkova vinice je první projekt společnosti, kdy jsme se rozhodli realizovat program tohoto druhu a doufáme, že v budoucnu se nám podaří zpopularizovat kolo jako běžný dopravní prostředek. Podobný program bude napříště součástí všech našich rezidenčních projektů,“ řekl zakladatel firmy David Werry.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!