DavCor získal stavební povolení pro svůj projekt Jubileum | E15.cz

DavCor získal stavební povolení pro svůj projekt Jubileum

Pražská developerská společnost DavCor už má stavební povolení pro svůj rezidenční projekt Rezidence Jubileum v ulici Komunardů v Praze 7-Holešovicích, který nabídne celkem 100 bytů.

Podle developera budou stavební práce na novém nádvorním komplexu, který má přezdívku „ekologicky elegantní“ díky svým programům na podporu cyklistiky a zelených střech, zahájeny, jakmile skončí jednání s hlavním dodavatelem stavby.

Společně s tímto oznámením, David Werry, britský podnikatel a výkonný ředitel společnosti DavCor, také informoval o plánovaných významných investicích do místní komunity. Ve smlouvě uzavřené s Městskou částí Praha 7, která je přístupná i pro veřejnost, se DavCor zavázal k postupnému darování celkem pěti milionů korun na rozvoj místní komunity se zaměřením na vybudování doplňkových cyklistických stezek v Holešovicích a také na výstavbu dětských hřišť, chodníků a zelených ploch. Werry poznamenává, že tato investice je novou etapou ve vztazích mezi developerem a radnicí, která přináší jednoznačné výhody pro místní komunitu.

#####Ideální bydlení zejména pro mladé rodiny

Rezidence Jubileum byla navržena především pro páry a mladé rodiny, které chtějí žít v centru Prahy místo na jejím okraji a zároveň za to nechtějí připlácet. Bydlení v blízkosti historického centra města znamená méně dojíždění do práce autem a umožňuje také spolehnout se na veřejnou dopravu, díky čemuž se snižují emise. Cena za metr čtvereční u tohoto projektu začíná na 55 tisících korunách, což z něj činí jeden z finančně nejdosažitelnějších projektů v Praze.

Většinu bytů v Rezidenci Jubileum tvoří 1+kk a 2+kk, čtvrtina je o velikosti 3+kk a 4+kk. Příjemným bonusem pro první kupující je, že kuchyně bude součástí vybavení bytu, a proto může být zahrnuta v jednáních o hypotéce. Toto umožňuje budoucím vlastníkům bytů podílet se na získání slevy, kterou developer obdrží při rozsáhlé objednávce. Architektem tohoto projektu je společnost Petr Franta Architekti & Asoc. a byty jsou prodávány společností Tide Reality (www.tide.cz ).

#####Zajímavé prostředí Holešovic

Holešovice jsou často přirovnávány k přístavní čtvrti „ Docklands“ v Londýně díky svému bývalému postavení skladištní čtvrti a stávají se čím dál tím populárnějším místem pro mladé páry a rodiny, které hledají novou „trendy“ městskou čtvrť. V porovnání se Starým Městem, které se nachází na druhé straně řeky, působí Holešovice mladým a energickým dojmem. Mnoho ze zastaralých a nepoužívaných skladištních budov bylo přestavěno na moderní loftové bydlení, hudební kluby a galerie.

V blízkosti Rezidence Jubileum se nachází centrum současného umění nazvané DOX, které vystavuje to nejlepší z českého a mezinárodního designu a sochařství. Přímo v ulici Komunardů je situována nově otevřená budova La Fabrika, kde se konají nejrůznější hudební, taneční, divadelní a filmové události.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!