Degi dokončila další akvizici v ČR | E15.cz

Degi dokončila další akvizici v ČR

Úspěšným završením akvizice první fáze administrativního centra The Park v Praze 4 na Chodově zvýšil fond DEGI, patřící do skupiny Aberdeen Property Investors, hodnotu nemovitostí vlastněných v České republice na 450 milionů eur.

Poradcem investiční transakce projektu The Park byla na straně investora společnost DTZ.

Pražská pobočka DTZ stála u všech tří investic DEGI v Česku (prodej budov The Park rozdělený do dvou fází a Palác Anděl), které tvoří 32 procent celkového objemu investičních transakcí od 4. kvartálu 2007 do 3. kvartálu 2008.

DEGI - Deutsche Gesellschaft für Immobilienfonds mbH patří se svým portfoliem o hodnotě šest miliard eur alokovaných v komerčních realitách v 17 státech k největším realitním fondům v Německu. Portfolio v České republice, které bude zařazeno do několika podílových fondů DEGI, zahrnuje 11 kancelářských budov z celkových 12 komplexu The Park v Praze 4 a Palác Anděl v Praze 5.

„Akvizicí areálu The Park a Paláce Anděl expandujeme pokrytí ve střední a východní Evropě,“ konstatuje Bärbel Schomberg, výkonný ředitel v DEGI.

Realizace projektu The Park započala v roce 2002, přičemž poslední z plánovaných budov bude dokončena v dohledné době. Celkem 11 objektů nabízí dohromady 116 tisíc m2 ploch k pronájmu. Projekt je na trhu nemovitostí považován za ukázku vynikajícího developmentu v regionu střední a východní Evropy. Potvrzují to i jména velkých nájemců: SONY, DHL, Dell, IBM, BP nebo GE Money Bank.

Na konci srpna skončila již zmíněná akvizice Paláce Anděl, dominantního multifunkčního komplexu nacházejícího se v přední pražské obchodní lokalitě Anděl. Tato nemovitost byla zakoupena nepřímo prostřednictvím účelově založené společnosti a byla začleněna do veřejného fondu DEGI INTERNATIONAL, který se zaměřuje na komerční nemovitosti po celém světě. Palác Anděl, dokončený v roce 2002, nabízí přibližně 14 500 m2 kancelářských prostor vysoké kvality, spolu s maloobchodními jednotkami v přízemí. Tento objekt je plně obsazen předními mezinárodními nájemci včetně společností ING Management Services, Toyota, Teva Pharmaceuticals, Porr a UBM.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!