Dejmal nestíhal, říká Havel | E15.cz

Dejmal nestíhal, říká Havel

Petr Gono

Fotbalové Karlovy Vary mají nového trenéra. Jindřicha Dejmala střídá Juraj Šimurka.

Juraj Šimůnka je novým trenérem 1. FC Karlovy Vary. Alespoň co se posledních tří zápasů podzimní části české fotbalové ligy týče.
Bývalý ligový brankář, který oblékal dres pražských týmů Slavie, Bohemians 1905 a Viktorie Žižkov nahradil Jindřicha Dejmala, který v pátek podstoupil operaci ramene. „Už na jaře mi jednou rameno operovali. Upadl jsem na chalupě a musel jsem s tím znovu k lékaři,“ vysvětluje Dejmal. Tři dny. Tak krátkou dobu měl nový trenér na přípravu mužstva. „Deset zápasů bez výhry se určitým způsobem na hráčích projevilo. Psychika kluků byla a zatím stále je hodně dole. Jsem moc rád, že se hráčům podařilo zápas s Budějovicemi zvládnout, a dotáhli ho do vítězného konce. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a hráči si zaslouží veliké děkuji,“ říká nový kouč Šimůnka.
Prvních pětačtyřicet minut branku nepřineslo. Domácí borci byli sice aktivnější, ale gólmana Českých Budějovic Křížka překonat nedokázali. „Z naší strany byla cítit určitá nervozita. Naštěstí jsme se dokázali prosadit ve druhé půli a vyhráli jsme,“ pokračuje nový trenér 1. FC, který udělal několik změn v sestavě. „Hráli jsme na čtyři obránce,“ vysvětluje. Nahradit také musel Karla Tichotu, který měl čtyři žluté karty, a tak do utkání nemohl zasáhnout. Námluvy mezi klubem a Jurákem Šimůrkou začaly ale už dříve. „První kontakt od vedení klubu přišel už po zápase s Viktorií Plzeň,“ přidává.
Podle Zdeňka Havla, člena představenstva 1. FC, Jindřich Dejmal už svou práci nezvládal. „Byl jsem na dovolené a nečekal jsem, že je na tom mužstvo tak špatně. Hned po návratu jsem šel za majitelem a domluvil se sním, že mužstvo potřebuje nový impuls. Proto je tady pan Šimurka. Zatím do konce podzimu. Pak proběhne zasedání představenstva a uvidí se co dál,“ říká Havel.

Autor: Petr Gono
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!