Den horníků: tisíce pro sirotky | E15.cz

Den horníků: tisíce pro sirotky

Den horníků přilákal tisíce lidí. Jedli, pili a přispěli hornickým sirotkům tím, že si koupili buchtu.

Letošní hornické slavnosti navštívilo přibližně patnáct tisíc lidí. Mnozí z nich přispěli dětem, kterým zemřel v dole táta tím, že si koupili kousek buchty. Děti nakonec získají od Občanského sdružení svatá Barbora pět tisíc korun na vybavení do školy.

Soutěž v pečení buchet

Čtyřiadvacet pekařek, ale i pekařů z Karviné věnovalo svou buchtu k dobročinnému prodeji. Zároveň soutěžili o buchtu ze všech nejlepší. Speciální kategorií pak byla buchta týdeníku Sedmička. Na stole ležela buchta se sedmičkou z hroznového vína, sedmičku z marcipánových růžiček na sobě pro změnu měla banánová roláda. Porotě ale nejvíce chutnal kulatý čokoládový dort se sedmičkou z čokoládového krému nahoře. Nejvíce bylo buchet s ovocem. Vedly borůvkové koláče v různých úpravách, ale také zákusky s lesním ovocem, hroznovým vínem i banány.
Porota rozhodování neměla jednoduché. „Vybrat tři nejlepší buchty je velice těžké. Výrobky karvinských pekařek a pekařů nejsou jen chuťově výborné, ale také moc pěkné na pohled,“ vysvětluje jedna z porotkyň Blanka Týřová. Zástupci společnosti Ostravsko-karvinské doly chystají stejnou akci také v dalších letech.

Jídlo, pití a dvě scény

Park Boženy Němcové zahrnulo v sobotu odpoledne patnáct tisíc návštěvníků. Děti si kreslily, obdivovaly klauny a jezdily na kolotočích.
Pro ně i jejich rodiče připravili pořadatelé několik stánků s dobrým jídlem a pitím. Na dvou scénách vystoupili taneční soubory, hornický orchestr i hvězdy jako Olympic nebo Petr Šiška s kapelou Legendy se vrací.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!