Děti dostanou zdarma telefony | E15.cz

Děti dostanou zdarma telefony

Slávka Petráková

Nepoužívané mobily začnou znovu sloužit. Pražská firma Asekol je získala od jejich majitelů, opravila a začíná je rozesílat do dětských domovů.

Do volyňského dětského domova přijde Ježíšek se zpožděním, o to větší radost udělá. Deset dětí dostane mobilní telefon, po kterém dlouho touží. „Strašně moc se těším,“ raduje se čtrnáctiletá Eliška. Mobily dětem daruje pražská firma Asekol. Ta si po veřejné výzvě nechala posílat nepotřebné, ale funkční telefony, opravila je a vrací do oběhu. O kampani firmy psala Sedmička v listopadovém čísle.
V dětském domově ve Volyni i ve Zvíkovském Podhradí chtěli dětem dát k Vánocům mobily. Většina z nich si o ně psala Ježíškovi, ale v rozpočtu domova na ně nezbývalo. Vlastním mobilem by se děti vyrovnaly ostatním vrstevníkům, měly by lepší kontakt s rodinou a vedení domova by nad nimi mělo kontrolu při akcích mimo domov. „O možnosti získání starších telefonů jsem slyšel. Koncem prosince jsem do pražské firmy telefonoval a psal jim dopis, že by se nám hodilo aspoň deset kusů. Nikdo se ale ani poštou ani e-mailem neozval. Pomalu jsem přestal věřit na zázraky,“ řekl ředitel Jiří Pán. Chvíli nato se od Sedmičky dozvěděl radostnou zprávu. Asekol, který se zabývá recyklací starých mobilů, začíná telefony rozesílat. „Startujeme spolupráci s dětskými domovy a mobily průběžně distribuujeme těm, které si o ně požádaly. Naším záměrem bylo, aby funkční telefony pomáhaly dál. Nechceme je jen recyklovat, ale vracet je dál do oběhu,“ dodala za firmu Hana Ansorgová.

Autor: Slávka Petráková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!