Developery administrativních objektů dusí krize | E15.cz

Developery administrativních objektů dusí krize

Pokud si nějaký segment českého realitního trhu může právem stěžovat na negativní dopad ekonomické recese, pak to jsou právě majitelé kancelářských budov. Těch zejména v Praze vyrostly během minulých let desítky a nyní řada z nich hlásí výrazné problémy se sháněním nových nájemníků.

[file:6279:small:right]

Ti stávající pak, vědomi si své důležitosti pro pronajímatele, tlačí na výši nájemného, případně se snaží změnit podmínky smluv uzavíraných v časech hojnosti. A vyhlídky na zlepšení situace v nejbližších měsících jsou mizivé. Z řady jistě zajímavých článků, které přináší toto číslo Realitu, bych chtěl upozornit na rozhovor s ing. Ondřejem Štrupem, který stál u zrodu facility managementu jako oboru v České republice.

Právě on je také garantem nového seriálu Realitu, jehož cílem je přiblížit širokému okruhu čtenářů evropské normy, kterými se poskytování služeb v rámci FM řídí. A pozitivní tečka na konec – každý se určitě ve svém životě setkal se Spejblem a Hurvínkem. Jejich domovská scéna se po dlouhé rekonstrukci otevřela v dubnu prvním návštěvníkům a už jen samotná návštěva prostor divadla stojí určitě za to.

*Tomáš Johánek, šéfredaktor Realitu*

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!