Díky stěhování jsme jako Barcelona, říká šéf Bohemians | E15.cz

Díky stěhování jsme jako Barcelona, říká šéf Bohemians

Nový ředitel Bohemians 1905 Ladislav Valášek myslí i v těžkých časech pozitivně.

Jestli se v Ďolíčku objeví cedule s nápisem „Zákaz plakání“, bude v tom mít prsty Ladislav Valášek.

Podle nového ředitele fotbalového klubu Bohemians 1905, který vystřídal Lukáše Přibyla, by se „klokani“ i přes potíže se stadionem měli spíš radovat.

Jak jste se do Ďolíčku dostal? Bylo na uvolněný post hodně kandidátů?

Nesledoval jsem, jestli nás bylo víc. Mluvilo se o různých lidech, ale já jsem profesionální manažer, dostal jsem od představenstva nabídku a ostatní věci šly kolem mě.

Je něco pravdy na tom, že jste přišel kvůli zpeněžení Ďolíčku?

Určitě ne. Ani nevím, jak to s vlastnictvím stadionu je. S tím nemám nic společného. Jsem tady kvůli sportu.

Pracujete jinak než váš předchůdce Přibyl, který v sobě jen těžko skrýval srdce fanouška?

Musím. Takový už je úděl manažera.

Jste v Družstvu fanoušků Bohemians?

Nejsem a ani to v mém případě a dané chvíli nepovažuju za ideální. Musím problémy vidět očima profesionála.

Jak vnímáte stěhování do Edenu?

Do Ďolíčku jsem chodil asi třicet let a vnímal jsem ho jako domácí prostředí. Opustit podobné místo je vždycky bolestný proces, což v tomhle případě platilo i pro mě. Ale vývoj nejde zastavit, člověk se musí přizpůsobit a klub taky.

Bral jste to takhle už jako fanoušek?

Ano.

Je pro vás Eden finančně výhodný?

Zatím je předčasné to vyhodnocovat. Věřím, že čísla ukážou, že to únosné je.

Je podle vás reálné, aby se Bohemians někdy vrátili do Ďolíčku?

Nevím. Důležité je, že tam Bohemka pořád má zázemí. Svá domácí utkání hraje v aréně, ale z Ďolíčku neodešla. Trénuje v něm, má tam fanshop, život klubu se odvíjí od něj. Vezměte si, že devadesát procent klubů absolutní evropské špičky se celý týden připravuje v tréninkovém centru a na hlavní stadion jede jenom odehrát utkání. Mají to tak i Chelsea, Real Madrid nebo Barcelona. Z tohoto hlediska se Bohemka přiblížila velkým klubům. Navíc teď má výhodu v tom, že kdyby hrála dobře a chtělo na ni chodit víc lidí, může se spolehnout na dvacetitisícovou kapacitu stadionu.

Liga v Ďolíčku asi reálná není, co myslíte?

Berme to, jak je to teď. Všechno se nedá odhadnout. Každopádně tvrdím, že Bohemka nemusí plakat, ani k tomu nemá důvod. Může se radovat. Z toho, že má tradici a Ďolíček. A když už v něm nemůže hrát, že má kousíček od něj k dispozici moderní arénu.

Ale když se pokusím přemýšlet jako příznivec Bohemians, není to zrovna veselé. Říkám si, že se současná situace může spíš jenom dál zhoršovat, protože existují plány na nefotbalové využití Ďolíčku.

Všichni bychom se rádi měli co nejlíp, ale v životě nejde mít všechno a ani v managementu nemůžu řídit nemožné věci. V téhle fázi to nemůžeme vidět černobíle. Současná situace nás může posílit. Hledejme pozitiva v tom, co je. A hlavně – musíme být soudržní, nebojovat mezi sebou. I to je moje poslání.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!