Divadlo bude mít narozeniny | E15.cz

Divadlo bude mít narozeniny

Divadelní sezona bude ve znamení stoletého jubilea

Do významné, ale také značně netypické sezony, vkročí v pátek 4. září mladoboleslavské Městské divadlo. V první části oslaví stoleté jubileum. Ve druhé zde budou mít hlavní slovo stavbaři, kteří začnou rekonstruovat historickou budovu a stavět přístavbu.
„Pro sezonu, která je šestnáctá v novodobé historii scény, připravujeme šest premiér. Až do listopadu ale publikum neuvidí žádnou z nich,“ říká ředitel František Skřípek. Divadelníci mají pro vyčkávání pádný důvod. Historický den D zažije mladoboleslavská scéna až 21. listopadu, kdy bylo divadlo před 100 lety otevřeno. K tomuto datu bude uvedena hlavní premiéra, muzikál Dědeček automobil.
„Bude to americký muzikál na boleslavské téma. Tedy něco, co tu ještě nebylo. Pro herce není představení jednoduché. Gershwinova hudba je nádherná, ale nastudování je náročné. Ani Roman Baluš, vyhledávaný muzikálový režisér, nikomu nic neodpustí. Dokonce ani sboru, do nějž jsme angažovali i studenty z gymnázia Dr. Pekaře,“ vysvětluje ředitel. Také režisér Jakub Špalek začal pilovat blankvers s hlavními protagonisty Shakespearova dramatu Romeo a Julie. Premiéru chce divadlo předvést 13. listopadu. O podrobnostech oslav nechce ředitel Skřípek prozatím hovořit. Slibuje ale, že i další premiéry budou stát za to, byť se jedná o malé tituly, aby se daly hrát i během rekonstrukce. „Dvě hry jsou současné, jedna z nich bude dokonce světovou premiérou. Dvakrát jsme sáhli po klasice. Tak snad diváky nezklameme,“ přeje si Skřípek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!