Divadlo pozve diváky do Španělska | E15.cz

Divadlo pozve diváky do Španělska

Jak se útok teroristů v Madridu promítl do života tří žen, Opavané uvidí ve Slezském divadle.

Českou premiéru divadelní hry Anna 11. března připravilo na neděli 17. ledna Slezské divadlo. Drama diváky přenese do roku 2004, kdy se madridské příměstské vlaky staly terčem teroristických útoků. Autorka Paloma Pedrero událost zprostředkovává očima tří žen. Manželky, milenky a matky muže, který při výbuchu přišel o život.
„Slavnostní premiéra se uskuteční za přítomnosti autorky, která se kromě návštěvy Slezského divadla také zúčastní besedy o své tvorbě v Praze 18. ledna v Institutu Cervantes,“ uvedla mluvčí divadla Jarmila Sejkorová. Představení začíná v sedm večer.
Přední španělská dramatička Paloma Pedrero je autorkou více než třiceti her, přeložených do řady jazyků. Zaměřuje se na člověka, jeho pocity, touhy, hledání, partnerské vztahy i vztahy ke společnosti. Vystudovala sociální antropologii a začínala jako divadelní herečka. Protože se jí nelíbily její role, začala sama divadelní hry psát.

Fotky dam i trhovkyň

Představení režíruje režisérka, herečka a také fotografka Jana Janěková, která inscenovala už jednu z dramatiččiných her Noci letmých lásek. Ta při podzimní návštěvě Madridu a Palomy Pedrero nafotila sérii fotografií madridských žen. Snímky zobrazují ženy ze všech sociálních vrstev. „Od dam na úrovni, oděných do nákladných modelů, až po obyčejné madridské ženy, bezdomovkyně, pouliční umělkyně či trhovkyně nebo cizinky,“ popsala Sejkorová.
Výstavu zájemci uvidí v lednu a v únoru v prostoru V.I.P. Slezského divadla.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!