Divadlo zahajuje novou sezónu | E15.cz

Divadlo zahajuje novou sezónu

Národní divadlo Moravskoslezské vstupuje do nové sezóny. Nabídne osmnáct premiér.

Všechny soubory představí celkem osmnáct nových titulů. První baletní premiéra se objeví v listopadu a půjde o klasický balet Giselle. Sedm premiér připravuje činohra.
„Nazval bych tu sezónu „přívětivou“, protože převládají spíš lehčí a komediálnější tituly,“ řekl šéf činohry Pavel Šimák.
Chystá se například česká premiéra Lady z karavanu Alana Bennetta nebo hra Petera Shaffera Amadeus.

Jen Miláno a Ostrava
První z pěti operních premiér se odehraje 12. září a bude to Smetanův Dalibor. „Je to premiéru ostravská, ta první proběhla na festivalu v Litomyšli a měla příznivý ohlas,“ řekl šéf opery Oliver Dohnányi.
Českou premiérou bude i opera Vita, italského skladatele Marca Tutina. Premiérově se dosud uvedla zatím jen v milánské La Scale.
Čtyři nové tituly čekají operetu. Například Ztřeštěné námluvy autora Vladimíra Brázdy, dlouholetého dirigenta a šéfa operety. Premiéra bude v den jeho nedožitých devadesátých narozenin.Netradiční divadelní efekty slibují Čarodějky z Eastwicku, známé z filmového zpracování.
Jako každý rok, i letos nabízí Národní divadlo moravskoslezské výhodné vstupné prostřednictvím předplatného. Ze čtyřiapadesáti typů předplatného ve dvaceti předplatitelských skupinách je určitě u čeho vybírat. V souvislosti s letošním 90. výročím vzniku Národního divadla moravskoslezského vychází, jako v každém uplynulém desetiletí, také Almanach NDM 1999-2009. Publikace, bohatě doplněná fotografiemi z divadla, je ke koupi v předprodeji divadla.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!