Dlouhodobý cíl? První liga | E15.cz

Dlouhodobý cíl? První liga

Dvaadvacetiletý Martin Knobloch založil před třemi roky společně s Jiřím Holickým v Jindřichově Hradci florbalový klub. V devatenácti letech se stal nejmladším předsedou klubu na Jindřichohradecku.

Martin Knobloch začal svoji sportovní kariéru s hokejbalem. Ten po sedmi letech opustil a vrhnul se do florbalu. S Jiřím Holickým založil vlastní oddíl TJ Slovan Jindřichův Hradec. Pomohl jim i tehdejší sekretář Zdeněk Turina. Ve druhém roce existence se Slovan přihlásil do soutěží týmů mužů, juniorů a starších žáků. Hned v premiérové sezoně v roce 2006 až 2007 postoupil z jihočeské ligy do třetí ligy. Postupem času se členská základna stále rozšiřovala. V současné době mají florbalisté Slovanu šest družstev a stodvacetičlennou základnu.

Proč jste v poměrně mladém věku ukončil sportovní kariéru a začal jste pracovat jako organizační pracovník? Ve sportu není nikdy dostatek lidí, kteří by se na organizační práci hodili. Nebo ti, kteří by tuto práci chtěli dělat. Každý si chce jen zahrát a neocení práci organizátorů. Kdybych to tehdy neudělal, kdo ví, jestli by florbal v Hradci fungoval. Veškeré organizační věci nedělám sám, ale v kolektivu dalších šesti nadšenců. Když klub začínal, fungoval jsem tehdy ještě jako hrající předseda klubu.
I v současné době si ještě zahraji, i když už nezbývá tolik času na trénink.

Jaké je vaše přání jako předsedy klubu? Aby se v Hradci v budoucnu hrála první liga. Je to ale odvážné tvrzení, spojené s dalšími věcmi. Důležitou roli dnes hrají i peníze. Pokud se florbalu bude věnovat dostatečné množství kvalifikovaných trenérů, tak věřím, že to do první ligy dotáhneme.

Ve třetí lize začínáte letos druhou sezonu. Není to tedy málo, když jste naznačil tak smělé plány? První liga je náš dlouhodobý cíl. Naším hlavním cílem je během dvou let postoupit do druhé ligy. Musíme si uvědomit, že máme mladý, téměř juniorský tým. Věkový průměr je dvacet let. Kluci jsou ambiciózní a trénují třikrát až čtyřikrát týdně. Kariéru mají teprve před sebou. Zároveň posilujeme
a začínáme pracovat i na úrovni přestupů a hostování hráčů z okolních měst.

Mluvil jste o přestupech a zkvalitnění kádru. Jak máte zajištěnou finanční situaci klubu? Přestupy na úrovni třetí ligy nejsou zase tak finančně náročné. Finanční situace klubu je stabilizovaná. Peníze získáváme ze tří zdrojů. Z členských příspěvků, z marketingových zdrojů a z tělovýchovné jednoty.

Vaše ambice nemohou být tedy skromné. Jeden z cílů se nám nepodařilo splnit. Stejně jako loni jsme vypadli už v prvním kole poháru. Druhým cílem, kterým se rozhodně netajíme, je skončit ve třetí lize na bedně. Tým absolvoval velice tvrdou letní přípravu, velmi dobrá byla docházka. Natrénováno máme, teď se ukáže, jak jsme na tom.

Co by se dalo ještě vylepšit? Kde máte rezervy? Rezervy máme ve zkušenostech. Nejvíc je ale třeba zapracovat na útočné fázi. Dáváme totiž poměrně málo gólů. Trenéři tvrdí, že je to nevyspělostí a nevyhraností hráčů. Na druhé straně máme dobrou obranu. Loni jsme sehráli velice vyrovnaná utkání a několikrát jsme prohráli o gól.

Trenér Jakub Šimek si po pohárových zápasech stěžoval i na přístup některých hráčů. Je pravda, že zřejmě došlo ze strany hráčů k podcenění soupeřů.

Není problém, že trenér Šimek je vrstevníkem hráčů? Má jejich respekt? Má u nich přirozenou autoritu. A to překvapuje poměrně dost lidí. Kluci ho berou, je to odborník na svém místě. Kvůli trénování zanechal hráčské kariéry a chystá se zvýšit si trenérskou licenci.

Chystáte nějaké akce na podporu florbalu? Florbal chceme na Jindřichohradecku prezentovat na nejvyšší úrovni. Máme v plánu, aby se u nás ještě letos nebo příští rok odehrálo mezistátní utkání juniorského reprezentačního výběru.

MARTIN KNOBLOCH:

Narodil se 25. února 1987. Funkce: V roce 2006 společně s Jiřím Holickým založil florbalový klub TJ Slovan Jindřichův Hradec a stal se jeho předsedou. Zároveň je členem VV Jihočeské florbalové unie a komise rozvoje a předsedou disciplinární komise Jihočeské florbalové unie. Povolání: Zdravotní bratr.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!