Dny stavitelství a architektury se blíží | E15.cz

Dny stavitelství a architektury se blíží

Přípravy druhého ročníku Dnů stavitelství a architektury v těchto dnech vrcholí. Cílem tohoto osvětového projektu je získat novou generaci pro stavební firmy a vyvolat zájem nejširší veřejnosti a médií o jeho aktuální problematiku.

Dny stavitelství a architektury (DSA) pořádá SIA ČR - Rada výstavby, garanty jsou Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR (SPS ČR) a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT).

Konání akce je rozloženo do tří dnů a bude podpořeno širokou mediální kampaní v celostátním i regionálním tisku, rozhlase a televizi. „Každodenně prezentujeme tento obor prostřednictvím staveb, což většina lidí vnímá jako samozřejmost a neuvědomuje si, kdo všechno se na jejich přípravě a realizaci podílí. Architekti, projektanti a stavbaři nejrůznějších profesí tvoří díla, která dnes snesou nejnáročnější evropská měřítka. Oboru se daří, ale již dnes vnímáme určitá rizika z pohledu budoucnosti, především v nedostatku kvalifikovaných řemeslníků. Právě Dny stavitelství a architektury mají být propagací a prezentací oboru směrem k nejširší veřejnosti,“ říká prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš.

#####Stavba roku má přes 60 uchazečů

Projekt zahájí 10. září v prostorách Nadace ABF na Václavském náměstí nominační večer, kde bude nominováno 15 staveb ze všech přihlášených do prestižní soutěže Stavba roku 2008. Od tohoto termínu bude také odstartováno veřejné hlasování o Stavbu roku veřejnosti, a to prostřednictvím tisku a internetu na stavbaroku.cz. Do 16. ročníku soutěže Stavba roku bylo přihlášeno 61 soutěžních projektů. Porota vybrala do 2. kola soutěže projekty, které navštívila během července přímo na místě. Z nich bude následně vybráno 15 nominací, jež budou v dalším kole soutěžit o tituly Stavba roku a ceny vypisovatelů. Nejširší veřejnosti je určen 18. říjen, kdy se uskuteční Den otevřených dveří na školách všech stupňů (učňovských, průmyslových i na stavebních fakultách) a Den otevřených dveří na významných stavbách po celé republice. Seznam zúčastněných subjektů připravuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě ve spolupráci se svými regionálními kancelářemi.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!