Do arény míří basketbalová esa | E15.cz

Do arény míří basketbalová esa

David Kolář

Dva špičkové basketbalové týmy míří pod koše v pardubické ČEZ Areně. Na palubovce se představí věhlasný Partizan Bělehrad a po něm Cajasol Sevilla.

Nesmírně atraktivní basketbalové menu se během čtyř dnů bude podávat na pardubické palubovce. Mistrovský Nymburk v něm vyzve na souboj dva špičkové celky, jejichž dresy navíc oblékají nadějní čeští legionáři.

Sedminásobní tuzemští šampioni nejprve do ČEZ Areny přivedou Adriatickou ligu, v níž v letošní sezoně startují premiérově teprve jako druhý mimobalkánský klub v historii této soutěže. V Pardubicích sehrají tři ze třinácti domácích zápasů a střetnou se v nich výhradně s euroligovými účastníky.

Hned ten první bude největší lahůdkou. V sobotu 13. listopadu od 16 hodin se Nymburk střetne s Partizanem Bělehrad, který v minulém ročníku Euroligy postoupil až do Final Four.

V nejprestižnější evropské klubové soutěži nakonec obsadil čtvrté místo. I s výrazným přispěním zářivého českého talentu Jana Veselého, který barvy srbského velkoklubu hájí i letos. „Bude to náš nejatraktivnější zápas v Adriatické lize,“ podotkl Jiří Zídek, asistent generálního manažera.

A už o čtyři dny později Středočeši rozehrají základní skupiny Eurocupu, v němž se představí počtvrté za sebou. Nymburk, který letos neuspěl v kvalifikaci o účast v Eurolize, se bude snažit navázat na postup mezi nejlepších osm celků druhé nejprestižnější klubové soutěže z minulé sezony.

„Laťku jsme si nastavili hodně vysoko,“ pronesl Zídek. „Ale pro postup do další fáze uděláme vše, co bude v našich silách,“ dodal trenér Ronen Ginzburg. Český mistr v základní skupině narazí na izraelský Hapoel Jeruzalém, který Eurocup vyhrál v roce 2004, na španělský Cajasol Sevilla a lotyšského vicemistra VEF Riga. Postup si vybojují první dva týmy. „Je to hodně těžká skupina,“ prohlásil Zídek.

Stejně jako v minulých letech bude mít Nymburk své domácí prostředí v Eurocupu opět v Pardubicích. První utkání sehraje v úterý 16. listopadu. V 19 hodin nastoupí proti Seville, která v minulém ročníku ACB ligy skončila šestá. Hraje za ni nadějný rozehrávač Tomáš Satoranský, král smečařů španělské ligové soutěže. Na soupisce je i talentovaný český pivot Ondřej Balvín. „Kdo se pohybuje na předních příčkách španělské ligy jako Cajasol, je záruka kvality,“ dodal Zídek.

Autor: David Kolář
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!