Do Nuselského mostu zatéká. Oprava začne na jaře | E15.cz

Do Nuselského mostu zatéká. Oprava začne na jaře

Nuselský most čeká tvrdý údržbový režim a na jaře oprava. Situace, kdy do něj včera zatekla voda a na pět hodin zastavila provoz metra, už se podle vedení města nesmí opakovat.

Opravu zchátralého Nuselského mostu už nelze odkládat, rozhodl dnes ráno radní pro dopravu Karel Březina. Shodnul se na ní také rychle svolaný krizový štáb města.

„Teď budeme z mostu pravidelně odklízet sníh a pravidelně procházet tunely metra, zda je všechno v pořádku. Co nejdříve také začneme s opravou,“ potvrdil týdeníku Sedmička Karel Březina.

Rekonstrukce dilatačních spáru, jimiž včera do tunelu zatekla voda, proběhne na jaře. Současně se dělníci pustí také do opravy povrchu silnice, kde jsou dnes vyjeté koleje.

Noční opravy

Denní provoz, který čítá až sto tisíc aut za den, by neměla oprava výrazně narušit.

„Opravovat by se mělo v noci. Přes den dilatace a části mostovky překryjeme a doprava bude jezdit normálně v celé šířce komunikace,“ slibuje ředitel Technické správy komunikací Luděk Dostál.

S rekonstrukcí počítali silničáři už letos v létě, dokonce na ni mají z rozpočtu města vyhrazené peníze (zhruba třicet milionů korun). Minulé vedení města se ale rozhodlo opravu ještě odložit.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!