Do vody! Koupání dovoleno | E15.cz

Do vody! Koupání dovoleno

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mezi Velkým a Malým Bolevákem se rozšiřovala hráz, na Šídlováku se sekají vodní kytky. Hygienici hlásí zatím čistou vodu.

Tak, prázdniny jsou už tady, je čas na pořádné koupání. A Plzeň má naštěstí milovníkům vody co nabídnout, alespoň co se týče rybníků a jezírek. Největším lákadlem, a také nejčastějším cílem těch, kteří chtějí k vodě, a přitom musí zůstat na území Plzně, jsou rozhodně bolevecké rybníky.

I na nich došlo v posledních dnech ke změnám, které by měly přispět k větší pohodě při cestě za koupáním. Prvním červencovým dnem skončily opravy hráze mezi Velkým a Malým Bolevákem, zvaným též Chobot, lidé se už mohou na zpevněné hrázi znovu producírovat. „Kromě zpevnění došlo i k rozšíření hráze, položily jsme také velké kameny, které budou sloužit jako vlnolamy,“ popisuje Jiřina Kopáčková ze Správy veřejného statku města Plzně, který se o plzeňské rybníky stará. Dělníci se vrátí k Boleváku už na podzim.

„Čeká je práce na opevnění břehu, příští rok se pak počítá s vybudováním zpevněné cesty pro in-liny a maminky s kočárky. Ta cesta povede zhruba od jedné kasy ke druhé na Ostende,“ vysvětluje Jiřina Kopáčková. Atraktivní trasa by měla být připravená, pokud budou peníze, do listopadu 2011.

Vzhůru na Šídlovák

Speciální žací lišty, které řádily už minulý rok na Šídlováku, se na bolevecký rybník mezi konečnými jedničky a čtyřky tramvaje vrací už v těchto dnech. Lidé ze správy díky nim dokážou utnout vodní kytky v jedenapůlmetrové délce.

„Potřebné kytky tak nezničí, protože stolístek klasnatý dokáže eliminovat řasy a sinice. Na druhé straně je zkrátí natolik, že koupající nelehtají na břiše,“ vysvětluje s úsměvem Kopáčková. Všechny bolevecké rybníky mají zatím podle hygieniků čistou vodu na koupání, na všech přírodních plochách rtuť teploměru překročila dvacítku.

Smajlíka v hodnocení kvality vody dostalo i košutecké jezírko. Jinak je tomu na borské přehradě, která je dlouhodobě na koupání nevhodná pro velký výskyt sinic. Kdo chce vyrazit trochu jiným směrem a spojit trojkombinaci: vyjížďka na kole, návštěva hospůdky a k tomu ještě koupání, nenechá si ujít výlet do Hradiště, kde se návštěvníci mohou osvěžit u jezu Úhlavy. Bezriziková je pochopitelně návštěva slovanského bazénu. I o prázdninách je k dispozici vnitřní i venkovní bazén. Dovolenou si ale musí dát milovníci sauny, která se bude až do konce srpna opravovat, rekonstrukce čeká i dětský výukový bazén.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video