Dobrá zpráva: děti bereme | E15.cz

Dobrá zpráva: děti bereme

Dostat dítě na letní tábor nemusí být problém. Většina z nich ještě nabízí posledních pár míst.

Prázdniny se nezadržitelně blíží. Pro mnohé rodiče tak nastává každoroční problém „kam s nimi“ – samozřejmě s dětmi. Otázka jejich hlídání je totiž v tomto období aktuálnější než kdy jindy. Vyhlášené dětské tábory jsou už několik měsíců plné a na neprověřený pobyt se nikomu děti poslat nechce. Například v Jindřichově Hradci si ale rodiče ještě zoufat nemusí.
„Pravda je, že první tři běhy našeho tábora jsou plné už od března. Na posledním však ještě máme zhruba dvacítku volných míst,“ říká hlavní vedoucí táborů na Bílé skále u Číměře Milan Klusáček. A dodává, že právě koncem prázdnin mají rodiče největší šanci najít volné místo na některém z táborů.
Program takových pobytů přitom není o nic horší, než jaký se nabízí na začátku prázdnin. Třeba na Bílé skále se letos chtějí vypravit za tajemstvím Pána prstenů. „U nás tradičně hodně letí jezdecké tábory, i když taky tam máme posledních pár volných míst. Obecně se ale snažíme na každém běhu vymyslet nějakou celotáborovou hru. Děti chtějí hlavně pestrý program. My sami proto chceme, aby si vyzkoušely od všeho něco,“ přiblížil tábory zdejšího domu dětí a mládeže jeho ředitel Vladimír Prokýšek.
Úplnou novinkou domu dětí je pak speciální tábor pro mládež. Každý, komu je mezi patnácti a šestadvaceti, si tam může vyzkoušet, na co stačí.
Naopak osvědčené jsou tábory příměstské. Děti tam zabaví od osmi do čtyř odpoledne. Vhodné jsou proto hlavně pro děti, které se nechtějí vzdát pohodlí vlastní postele. Mezi těmito tábory je navíc slušný výběr. Pro milovníky zvířátek je nejlepší přírodovědný tábor. A připraveno je také hned několik sportovních táborů od tří různých pořadatelů. První dva nabízejí míčové hry i otestování méně obvyklých sportů, třetí se pak věnuje plachtění a pobytu na vodě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!