Domažlice mají opravené nádraží | E15.cz

Domažlice mají opravené nádraží

Cestujícím začalo na počátku srpna sloužit po dvouleté rekonstrukci opravené domažlické nádraží.

Jedná se především o úplně novou odbavovací halu s moderním sociálním zařízením pro zákazníky, ale také plošinu pro vozíčkáře, moderní digitální tabule s odjezdy vlaků i nový staniční rozhlas. V celé stanici je nový kamerový systém, opravou prošla fasáda, střecha i vnitřní prostory pro zaměstnance ČD a budova má kompletní zateplení. Právě kamerový systém výrazně zvýší bezpečnost na celém nádraží.

Nemonitoruje jen dění v nové hale, ale i venku před stanicí. Rekonstrukce domažlického nádraží je společným projektem Českých drah a Správy železniční dopravní cesty, na nákladech 46 milionů korun se podílely obě společnosti. Odbavovací hala a kancelářské prostory patří Českým drahám, prostřední budova s technologickým zařízením, kde jsou výpravčí, je SŽDC.

„V přízemí prostřední technologické budovy je peronní výpravčí, který vypravuje na nástupištích vlaky, v prvním patře pak hlavní výpravčí.

Je tu umístěna technologie zabezpečovacího zařízení pro stanici Domažlice, dálkové zabezpečení pro výhybnu Radonice na trati do Plzně a dálkové ovládání odbočky Pasečnice, kde se trať dělí na směry do České Kubice a do Klenčí pod Čerchovem a dále do Tachova,“ vysvětlil podrobněji za SŽDC Václav Šťastný, ředitel Stavební správy Plzeň. Budova, kde byly původně umístěny pokladny, by měla sloužit komerčním účelům.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!