Dotýkejte se nás, vábí exponáty | E15.cz

Dotýkejte se nás, vábí exponáty

Putovní výstava, která na měsíc a půl zakotvila i ve Žďáře, nabízí poučení i zábavu v jednom.

Magická plazmová koule, lamelová stěna i neotřelé pedalo. To jsou největší lákadla výstavy Poznávej se! Začala 4. listopadu a jen za první týden ji navštívilo přes tisíc zájemců. Do prvního patra bývalé mateřské školky na Husově ulici pod poštou ve Žďáře teď míří školní exkurze i rodiče s dětmi. Expozice totiž nabízí víc, než bývá na výstavách zvykem – kontakt s vystavenými předměty.

Tady je dotýkání povoleno. Nebo spíš přikázáno. Proto někteří návštěvníci putovní výstavy libereckého iQparku tráví zkoumáním i několik hodin.

Vyzkoušet si mohou třeba rychlost své reakce, sílu stisku i motorické schopnosti, fakírovo sedátko či Braillovo písmo a hlasitost svého křiku.

„Třeba plazmová koule hodně baví děti, ptají se pak, jestli ji tady nemáme i na prodej,“ usmívá se organizátor Lukáš Mokrý. „Hodně mě překvapilo, jaký zájem je o chůdy, které musí přece všichni znát,“ dodává Mokrý.

Pro ty, kteří se na výstavu zatím nedostali, mají organizátoři ze Žďárského průvodce jednu dobrou zprávu. „Prodlužujeme ji do 15. prosince,“ prozrazuje novinku Lukáš Mokrý.

Školní skupiny se musí objednat, jinak je v patře nad kavárnou Ekvilibrium otevřeno denně včetně víkendu od 8 do 18 hodin. Dospělí zaplatí 90 korun, děti 60 korun, rodinné vstupné stojí 200 korun.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!