DTZ bude spravovat nemovitosti SEB Investment GmbH | E15.cz

DTZ bude spravovat nemovitosti SEB Investment GmbH

Po tři další roky bude property managerem výběrového nemovitostního portfolia společnosti SEB Investment GmbH v ČR & SR tým mezinárodní poradenské společnosti DTZ. Investor má ve svém vlastnictví prvotřídní kancelářské budovy v Praze a Bratislavě: Anděl Park na Praze 5 a bratislavské objekty Europeum a Dell. Celková plocha činí téměř 56 tisíc metrů čtverečních.

„Náš úkol je jasný: vytvořit a udržet příjemné pracovní podmínky pro stávající renomované nájemce, a to díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb a prostředí. Chceme dále zaujmout potenciální nájemce a tak zaručit stabilní příjem vlastníkovi. V neposlední řadě je zadáním prověřovat každou korunu, která je vynakládána na chod nemovitosti,“ shrnuje Petra Pávová, property manager, která má nemovitosti SEB v DTZ na starosti.

Podle Petra Šulce, Chief Operating Officer DTZ Czech Republic a.s., property management znamená ve zkratce kompletní péči o budovu i nájemce, péči o smluvní dodavatele z oblasti facility managementu, úklid, ostrahu a podobně. Property manažeři mívají často na starosti rovněž komunikaci s potenciálními novými nájemci. „Platí, že property manažer je sofistikovanou spojkou mezi vlastníkem, dodavateli a nájemci či návštěvníky v případě obchodních center,“ doplňuje Petr Šulc.

Zkušený property manager umí efektivně kontrolovat jednak náklady spojené s provozem budovy (výběrem dodavatelů) a na druhé straně maximalizovat výnos z nájemného. To se pozitivně projeví i na provozním cash flow spravované budovy, a tím i zisku majitele. Pražská kancelář DTZ má v oblasti asset & property managementu letité zkušenosti. Aktuálně spravuje portfolio čítající přes 465 tisíc metrů čtverečních v kancelářských, maloobchodních i logistických nemovitostech v České i Slovenské republice, které vlastní silní investoři jako Europolis, ING Finance, Aerium, Ballymore, AXA, Valad atd.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!