Důchodce zapomněl berle v šatně | E15.cz

Důchodce zapomněl berle v šatně

Slávka Petráková

V zimě ztrácejí Písečtí a Strakoničtí své věci o něco častěji než v létě. Může za to sníh i plesová sezona.

Mobilní telefony, doklady, fotoaparáty, klíče, šperky. To vše ztrácejí lidé v ulicích Písku a Strakonic. Některé nalezené věci pak končí na radnici.
V Písku je jich ročně zhruba ke stovce. „Jeden pán přinesl tři tisíce korun, které našel bez peněženky. Vedou ale klíče. Horší je to v zimě, když se ztratí v napadaném sněhu,“ říká Lenka Supová z píseckého městského úřadu. Lidé mohou přinést na radnici cokoliv. Někdy donesou i věc, které se chtěl někdo zbavit a opřel ji o popelnici. Třeba staré kolo. Úředníci informují o nálezech na vývěsní tabuli. Pokud se nikdo nepřihlásí, přechází po půl roce věc do majetku města. To pak rozhodne, co s ní.
Další možností pro poctivé nálezce je městská policie. Nalezené věci mohou Písečtí vhodit také do schránek důvěry. Ztrátám a nálezům se věnují i webové stránky Strakonic.
Občas dochází i ke kuriózním situacím. Třeba když na taneční odpoledne pro seniory do domu kultury přišel starší pán o dvou berlích. Odložil si je do šatny s tím, že do sálu se nějak dostane bez nich, jen s pomocí přátel. Téměř tři hodiny pak protancoval na parketě. „Jak se rozdováděl, odešel domů bez berlí. Zapomněl si je v šatně. Až druhý den mu je přišel někdo vyzvednout,“ vypráví Iveta Hodoušová z Centra kultury Písek. Malé skladiště zapomenutých věcí vozí v kufru auta taxikáři. „Jednou mi v autě zůstaly kozačky nebo pánská bota. O obojí se ale majitelé přihlásili,“ vzpomíná strakonický taxikář David Šochman.
Nečekaný nález objevila v kufru svého auta i Mirka Bendová. „Byli jsme na diskotéce ve Strakonicích. Kamarádovi se chtělo spát, a tak jsem ho pustila do auta. Zalehl za zadní sedačky a usnul a já se v noci klidně vracela domů,“ směje se mladá žena. Na spícího pasažéra si vzpomněla až v Písku. Zpátky do Strakonic se „ztracený“ mladík už musel dostat po svých.

Autor: Slávka Petráková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!