Dva cyklisté z Plzně a španělské hory | E15.cz

Dva cyklisté z Plzně a španělské hory

Roman Kreuziger a František Raboň jedou slavnou Vueltu. Oba se soustředí na dílčí úspěchy.

Španělská Vuelta začala už v sobotu. Třítýdenní cyklistický maraton absolvují i dva Plzeňané. Roman Kreuziger i František Raboň vjíždějí do slavného ´etapáku´ s pocitem dobře odvedené práce z předcházejících závodů. Především Roman Kreuziger na své druhé Tour de France celkovým devátým místem splnil vysoce nastavený plán. Ani jeden z českých cyklistů neplánuje na Vueltě útočit na příčky v celkovém hodnocení.

František Raboň by měl ukázat sílu ve spurtech, Roman Kreuziger má zase podporovat svého stájového kolegu Ivana Bassa, který je v Liquigasu pro tento závod určen jako lídr. „Pokusíme se pomoct Ivanovi, aby stál na bedně,“ odkrývá plány italského týmu Kreuziger. Hned v sobotním prologu ukázal Roman Kreuziger svoji kvalitu a skončil na skvělém šestém místě.

„Jsem spokojený, jelo se mi fakt dobře. Foukal docela dost vítr, takže to bylo hodně na sílu a jsem rád, že jsem to takhle zvládl,“ pochvaloval si vstup do Vuelty Kreuziger. Natěšený František Raboň naopak skončil v úvodní časovce, která se jela netradičně v nizozemském Assenu, trochu za očekáváním a obsadil až pětačtyřicáté místo. Důvodem může být i fakt, že Raboň těsně po závodu Kolem Irska chytil virózu a zvažoval, jestli Vueltu vůbec pojede. „Během týdne před startem Vuelty jsem seděl na kole jen minimálně. Bude to loterie,“ přiznal se člen stáje Columbia.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!