Dva cyklisté z Plzně a španělské hory | E15.cz

Dva cyklisté z Plzně a španělské hory

Roman Kreuziger a František Raboň jedou slavnou Vueltu. Oba se soustředí na dílčí úspěchy.

Španělská Vuelta začala už v sobotu. Třítýdenní cyklistický maraton absolvují i dva Plzeňané. Roman Kreuziger i František Raboň vjíždějí do slavného ´etapáku´ s pocitem dobře odvedené práce z předcházejících závodů. Především Roman Kreuziger na své druhé Tour de France celkovým devátým místem splnil vysoce nastavený plán. Ani jeden z českých cyklistů neplánuje na Vueltě útočit na příčky v celkovém hodnocení.

František Raboň by měl ukázat sílu ve spurtech, Roman Kreuziger má zase podporovat svého stájového kolegu Ivana Bassa, který je v Liquigasu pro tento závod určen jako lídr. „Pokusíme se pomoct Ivanovi, aby stál na bedně,“ odkrývá plány italského týmu Kreuziger. Hned v sobotním prologu ukázal Roman Kreuziger svoji kvalitu a skončil na skvělém šestém místě.

„Jsem spokojený, jelo se mi fakt dobře. Foukal docela dost vítr, takže to bylo hodně na sílu a jsem rád, že jsem to takhle zvládl,“ pochvaloval si vstup do Vuelty Kreuziger. Natěšený František Raboň naopak skončil v úvodní časovce, která se jela netradičně v nizozemském Assenu, trochu za očekáváním a obsadil až pětačtyřicáté místo. Důvodem může být i fakt, že Raboň těsně po závodu Kolem Irska chytil virózu a zvažoval, jestli Vueltu vůbec pojede. „Během týdne před startem Vuelty jsem seděl na kole jen minimálně. Bude to loterie,“ přiznal se člen stáje Columbia.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!