Dva dny pro mladé kapely | E15.cz

Dva dny pro mladé kapely

Talentované opavské kapely se sejdou na dvoudenním festivalu v klubu Art.

Šest známějších i začínajících kapel se předvede na dvoudenním festivalu 4 Street Fest. Přehlídku s podnázvem Dobrá Perspektiva pořádá sdružení 4 Street, které mladým kapelám z Opavy nabízí zkušebnu a vybavení do začátků. „Zkušebna existuje skoro deset let. Momentálně ji využívá čtrnáct kapel, což je zhruba kolem sedmdesáti lidí. Ne každý, kdo chce začít hrát, má na vybavení a prostory. Díky naší zkušebně si může každý vyzkoušet, co všechno obnáší mít kapelu,“ říká Libor Menšík, iniciátor projektu Hudební zkušebny.
V pátek 18. února zahraje trojlístek kapel The Fall Of Ghostface, Fish and Chips a ženská záležitost The Amazons. První jmenovaní hrají energický metalcore, zatímco Fish and Chips nabízí popovější tvář punku. Slečny z The Amazons baví posluchače klasickým punkrockem.
O den později vystoupí na pódiu klubu Art zajímavý projekt Felsea, ostřílení Kolo kolo mlýnský a elektro-kytarová alternativa Autopilot. „Opava má velice bohatou hudební základnu a zkušebna je pořád naplněná. Ke skupinám patří ale také živé vystupování, což chceme mladým hudebníkům umožnit. Každý má navíc možnost podílet se na chodu zkušebny a koncertech i organizačně,“ upřesnil Menšík. Vstup na každý večer zvlášť stanovili organizátoři festivalu na padesát korun. „Pokřtíme kompilační CD, které jsme v Artu nahrávali loni o prázdninách,“ doplnil Menšík. Oba festivalové večery začínají v osm hodin.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!