Dvanáct let za vraždu novorozeněte | E15.cz

Dvanáct let za vraždu novorozeněte

Ústecký krajský soud dnes na 12 let poslal do vězení s ostrahou třiatřicetiletou ženu, která loni v listopadu utopila v Lovosicích na Litoměřicku své právě narozené dítě. Tělo zabalené v igelitovém pytli nalezli lidé letos v lednu poblíž jedné z lovosických prodejen potravin. Rozsudek není pravomocný.

Žena dnes u soudu odmítla vypovídat, soudce proto přečetl její výpovědi na policii, kde se k činu doznala. V nich uvedla, že tajila těhotenství před svým přítelem, se kterým žila. Bylo údajně jejího milence. Holčičku v přesně nezjištěný den v listopadu loňského roku tajně porodila na záchodě bytu, ve kterém s přítelem žila. Když dítě začalo brečet, prý mu ponořila hlavu do záchodu a utopila jej. Pak tělo zabalila do igelitového pytle a v kbelíku odnesla do sklepa domu. Zde ho údajně nechala asi tři týdny. Když se rozhodla, že se těla zbaví, balík prý umístila na nosič kola a odvezla na místo poblíž lovosické prodejny potravin, kde jej schovala pod maringotku. Na policii také uvedla, že nechápe, proč se tělo našlo jinde, než kam ho dala. Soud dnes přečetl výpověď svědků, jejichž pes pytel našel u betonové skruže poblíž prodejny. Další svědci potvrdili, že zapáchající igelitový pytel viděli již před tím na několika místech kolem prodejny. Soudce Ondřej Peřich uvedl, že ženě uložený trest je na spodní hranici trestní sazby. Vysvětlil, že o výši trestu rozhodly polehčující okolnosti, protože žena se k činu doznala a tím výrazně pomohla k objasnění vraždy. V minulosti také nebyla nikdy trestána. Soud ji také proto poslal do lehčího typu věznice. Znalci u soudu uvedli, že žena má sice podprůměrnou inteligenci, ale netrpí žádnou duševní chorobou. Byla údajně schopná během celého těhotenství řešit svoji situaci. Motivem jejího činu prý byla snaha zbavit se dítěte a její sociální situace. Údajně svého činu lituje. Žena má v současné době tři děti. Z jejích výpovědí vyplývá, že o jedno se starají její rodiče, další má s bývalým manželem, který byl odsouzen k 22 letům vězení, třetí se svým přítelem. Před několika lety začala vztah s dalším mužem, prý proto, že ji přítel bil a často se hádali o peníze. S milencem údajně otěhotněla již v roce 2006, v lednu dalšího roku prý tajně porodila pod kopcem Lovoš nedaleko Lovosic. Policistům tvrdila, že dítě, které takto porodila, bylo mrtvé. Proto ho prý zabalila do batohu, který pak hodila do Labe. Kriminalisté prošetřovali, zda i v tomto případě žena dítě nezavraždila, ale nenašli žádný důkaz, který by tomu nasvědčoval. Tělo se nikdy nenašlo. Soudní znalec dnes uvedl, že podle všeho bylo dítě po porodu mrtvé nebo ve vážném stavu a není jasné, zda by přežilo. Její milenec dnes u soudu vypověděl, že mu nikdy neřekla, že by s ním byla těhotná. Tvrdil, že kdyby to věděl, dal by jí peníze na interupci. Známá obžalované dnes uvedla, že věděla o prvním tajném těhotenství. Žena jí údajně tvrdila, že porodila chlapce, kterého pak dala k adopci.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.