ECM má územní rozhodnutí i na hotel | E15.cz

ECM má územní rozhodnutí i na hotel

Společnost ECM má územní rozhodnutí na obě plánované výškové budovy, které chce postavit na Pankrácké pláni. Informovala o tom mediální zástupkyně ECM Markéta Finnová.

V V polovině ledna už ECM získala územní rozhodnutí na 104 metrů vysokou budovu ve tvaru písmene V, kde by měly být luxusní byty. Na počátku února nabylo právní moci i rozhodnutí na oválný hotel vysoký 75 metrů. „Územní rozhodnutí na hotel běželo v jiném režimu, takže nabylo právní moci později,“ řekla Finnová. Společnost nyní může žádat o stavební povolení. Územní rozhodnutí na stavbu dvou výškových budov vydal stavební úřad Prahy 4 loni v květnu, několik účastníků řízení se ale proti němu odvolalo. Magistrát jejich námitky neuznal. Proti zamítnutému odvolání se nelze dále odvolat, věc je možné napadnout pouze u soudu. Občanské sdružení Ateliér pro životní prostředí už v polovině ledna oznámilo, že podá na stavební odbor správní žaloby. Ty ale nebudou mít odkladný účinek, a tak zřejmě nezdrží vydání stavebního povolení. Podle sdružení Arnika by si Praha měla vzít k srdci doporučení mezinárodního výboru UNESCO a požadovat přepracování projektu. Podle Arniky je možné, že Pražská památková rezervace bude kvůli věžákům na Pankráci zařazena na seznam památek v ohrožení.

#####Tři stovky pokojů pro tisícovku hostů

City Epoque hotel, ke kterému nyní společnost ECM získala územní rozhodnutí, bude sousedit s takzvaným „véčkem“. V hotelu bude 325 pokojů, ve kterých se bude moci ubytovat asi 1000 lidí, a dalších 262 parkovacích míst. Architektem budovy je Radan Hubička. „Naším záměrem je vytvořit nové živé centrum Prahy 4. Získáním územního rozhodnutí pro City Epoque hotel jsme zase o krok blíž našemu cíli,“ uvedl Petr Štyler z ECM. Na Pankráci se chystá stavět i další investor -akciová společnost Pankrác. Plánuje vybudovat administrativní centrum, podle občanského sdružení Arnika by měla být budova vysoká téměř 80 metrů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!