ECM zahájila na Pankráci stavbu mrakodrapu | E15.cz

ECM zahájila na Pankráci stavbu mrakodrapu

Developerská společnost ECM Real Estate Investments zahájila výstavbu výškové budovy City Epoque a kancelářského objektu City Deco v Praze na Pankráci. Pro zahájení stavby splnila všechny zákonné podmínky. Stavba se nelíbí několika občanským sdružením, podle kterých developerovi naopak některé právní náležitosti pro zahájení stavby chybí.

Kromě dvou zmíněných staveb vyroste v lokalitě ještě administrativní budova City Element. „Stavební povolení pro City Element by mělo být vydáno v horizontu několika týdnů,“ uvedla ECM v tiskové zprávě. Výšková budova City Epoque nabídne celkem 125 luxusních bytů. Dvě administrativní budovy budou mít 23 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Kolaudace staveb by se měla uskutečnit ve druhé polovině roku 2011.

#####Certifikát autorizovaného inspektora

Předseda představenstva ECM REI Milan Janků nedávno řekl, že novela stavebního zákona nově upravila postup při povolování staveb. „Podle ní je na vůli investora, aby si vybral právní akt potřebný k zahájení výstavby. ECM REI zvolila předložení certifikátu autorizovaného inspektora na příslušný úřad městské části,“ uvedl.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!