Edberg na kurtu, Becker v hledišti | e15.cz

Edberg na kurtu, Becker v hledišti

Ondřej Polivka

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Edberg, Wilander a Mečíř. Tři tenisové osobnosti se představí divákům při pražské exhibici.

Dvě bývalé světové jedničky, Švédy Stefana Edberga a Matse Wilandera, a olympijského vítěze, Slováka Miloslava Mečíře, uvidí v sobotu 21. listopadu lidé v O2 areně. Mečíř nahradí Borise Beckera, který se omluvil ze zdravotních důvodů.

„Do poslední chvíle jsem věřil, že se na kurtu představím a kluky proženu,“ vzkazuje držitel tří wimbledonských titulů Becker, který přijede do Prahy jenom jako divák.

Tenisté v sobotu poměří síly v týmovém klání. Mečíř bude mít za spoluhráče dva Němce, Carla-Uweho Steeba a Erika Jelena, a Francouze Henriho Leconta. Výběr kolem Edberga tvoří jeho krajan Wilander a české tenisové osobnosti Karel Nováček a Jiří Novák. „Všechny, kteří se exhibice zúčastní, považuju za velikány světového tenisu,“ říká Novák.

Cílem setkání světových tenistů v hlavním městě je především zábava, diváci se přesto můžou těšit na špičkový tenis. „V našem věku je důležité si to užít. Ale kdo hrál jednou profesionálně, chce vyhrávat pořád, když to jde,“ podotýká Edberg.

Nuda na kurtu nehrozí. Hráčům jde pořád o prestiž. „A kdo zvítězí? Určitě my,“ poznamenává s úsměvem Novák.

Třiačtyřicetiletý Edberg hrál v Praze už před třinácti lety. Tehdy pomohl švédskému výběru vyřadit v semifinále Davis Cupu českou reprezentaci. „Tenkrát jsme uspěli, takže mám na tohle nádherné město stejně krásné vzpomínky,“ říká Edberg, držitel šesti grandslamových titulů.

Autor: Ondřej Polivka

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery