EKOSPOL zahájí příští rok výstavbu 700 nových bytů | E15.cz

EKOSPOL zahájí příští rok výstavbu 700 nových bytů

Ambiciózní plány pro rok 2011 ohlásila přední česká developerská společnost EKOSPOL a.s. V příštím roce plánuje uvést na trh pět nových bytových projektů a především zahájit výstavbu více než 700 bytů. Důvodem je nebývale vysoká poptávka po vlastním bydlení, kterou společnost registruje již od prvního čtvrtletí letošního roku.

EKOSPOL a.s. prodal za 11 měsíců letošního roku celkem 362 nových bytů, z nichž pouze 73 tvořilo doprodej dokončených bytových projektů. Zbylých 289 nových bytů se prodalo v nově připravovaných projektech ve fázi prodeje či probíhající výstavby. Všechny dokončené byty má EKOSPOL – jako jediný velký developer – prodány. Již v únoru 2011 začne výstavba bytového areálu Panorama Kyje II. K dnešnímu dni je z původní nabídky 90 bytů prodáno již 70, což představuje předprodanost téměř 78 procent před zahájením výstavby. Na léto je pak naplánováno zahájení výstavby celkem 136 bytů v projektu Nové Měcholupy II. Dva sedmipodlažní bytové domy A a B registrují více než půl roku před zahájením výstavby předprodanost 51,5 procenta. Na jaře 2011 pak EKOSPOL zahájí výstavbu druhé etapy projektu Viladomy Uhříněves. Posledních 58 bytů ve třech dvou až třípodlažních viladomech se začne prodávat rovněž od února 2011.

Financování výhradně z vlastních zdrojů

Výstavba všech bytových projektů, kterou EKOSPOL v příštím roce plánuje, bude financována výhradně z vlastních finančních zdrojů. „Právě to, že stavíme z vlastních finančních prostředků a máme za sebou již 36 úspěšně realizovaných projektů, nám v dnešní době přivádí nové zákazníky. Lidé si dnes každého developera pečlivě prověřují, než mu svěří své peníze. A to je dobře,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva EKOSPOL a.s. Z důvodu vysokého zájmu o byty v Kyjích a Měcholupech spustí EKOSPOL již v lednu 2011 prodej dalších etap. V projektu Panorama Kyje III nabídne dalších 90 bytů ve dvou čtyřpodlažních viladomech a v Nových Měcholupech III v příštím roce doplní nabídku o nový bytový dům C s celkem 103 byty. Třetí úspěšný projekt s vynikající prodejností, Nový Park Písnice, se také dočká doplnění nabídky. V únoru 2011 půjde do prodeje dalších 108 bytů v druhé etapě projektu. Nové etapy všech tří bytových projektů by se měly začít stavět již na podzim příštího roku.

Připravují se další projekty

Díky vynikajícím prodejním výsledkům urychlil EKOSPOL přípravu zbrusu nových bytových projektů, které rovněž začne nabízet počátkem příštího roku a již na podzim plánuje zahájit jejich výstavbu. Půjde o 153 bytů v první etapě bytového areálu Výhledy Barrandov, které nabídnou překrásný výhled na Prokopské a Dalejské údolí z jedné strany a na panorama Prahy z druhé. Druhým novým projektem bude 80 bytů v první etapě bytového areálu Viladomy Dubeč, který nabídne komorní bydlení ve viladomech v oblíbené vilové čtvrti. „Snížená poptávka po stavebních pracích umožňuje u nových projektů nastavit ceny hluboko pod magickou hranicí 50 tisíc korun za metr čtvereční. A kvalitní byty za tuto cenu jdou na odbyt stejně výborně, jako v době boomu. Ceny ve všech výše jmenovaných projektech proto nepřekročí tuto hranici,“ garantuje Evžen Korec.

Příští rok poroste poptávka ještě rychleji než letos

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!