Elektrárna na "slunce" je hotová | E15.cz

Elektrárna na "slunce" je hotová

nad

V Žákovicích na Lipnicku byla dokončená stavba fotovoltaické elektrárny, což je elektrárna, která využívá energii slunečního záření.

Stavba fotovoltaická elektrárny u Žákovici skončila v prosinci a současně byla zkolaudovaná. „Jedná se o dočasnou stavbu pro výrobu energie z vybraných obnovitelných zdrojů, což je v daném případě využití energie slunečního záření. Dočasnost stavby je vymezena do konce roku 2034,“ informovala v tiskové zprávě Lucie Žídkova z radnice v Lipníku nad Bečvou. Jak dále uvedla, elektrárna je na pozemcích v katastrálním území Žákovice, zabírá rozlohu 23 774 m2, na které je umístěno 4992 kusů fotovoltaických panelů pro výrobu elektrické energie o maximálním výkonu 960 kV.

Vyrobená energie bude dodávaná do distribuční sítě společnosti ČEZ. „Ve správním obvodu obce s rozšířenou působností – Lipníka nad Bečvou je první stavbou elektrárny, která využívá energii slunečního záření v tak velkém rozsahu a velkosti výkonu,“ informovala dále Lucie Žídková.

Slunečních elektráren je v Olomouckém kraji zhruba 170, jejich počet roste. Nejvíce elektráren je na Prostějovsku, přibližně sedmdesát, na Přerovsku jich je kolem třiceti.

Autor: nad
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!