Elektronické aukce – budoucnost prodeje nemovitostí | E15.cz

Elektronické aukce – budoucnost prodeje nemovitostí

Zcela nový způsob prodeje nemovitostí prostřednictvím elektronických aukcí zahájila společnost MEXX Reality. Stala se tak první realitní kanceláří v České republice, která tento progresivní, transparentní a zároveň velmi jednoduchý a komfortní způsob obchodování nemovitostmi zařadila do své stálé nabídky. Smyslem zařazení tohoto způsobu do standardní nabídky služeb je umožnit jeho využití i široké veřejnosti.

Dle názoru MEXX Reality se tento způsob obchodování stane v budoucnu standardem právě i pro širokou veřejnost, neboť nabízí maximální pohodlí a úsporu času při zachování veškeré bezpečnosti a transparentnosti průběhu obchodu. Cílem je maximálně vyjít vstříc prodávajícím i zájemcům o koupi, kteří projevili zájem o nemovitost z naší nabídky a přitom nemohou nebo nechtějí, z důvodů časové vytíženosti, věnovat čas administrativě, spojené s klasickým způsobem prodeje. Proto MEXX Reality přichází s alternativou v podobě uzavření obchodu prostřednictvím internetu, z pohodlí domova nebo kanceláře. Úspora času u administrativních úkonů je zajišťována návštěvou pracovníků přímo u klientů, a to včetně potřebného ověření podpisů či listin.

#####Pilotní projekt skončil více než úspěšně

Novou formu prodeje si společnost MEXX Reality vyzkoušela na úspěšném pilotním projektu z letošního léta, kdy se podařilo zvýšit vyvolávací cenu v průběhu příhozů o více než desetinu. V současné době je v nabídce elektronických aukcí společnosti MEXX Reality více než 15 nemovitostí a jejich počet průběžně narůstá. Prostřednictvím elektronické aukce se tak dá prodat jakýkoli typ nemovitosti, od garáže až po velkou administrativní budovu.

Aukce budou probíhat vždy několik dní tak, aby zájemci měli možnost zvážit svoji kupní strategii u konkrétních nemovitostí a přizpůsobit účast v aukci podle svých časových možností. „Každý měsíc budeme otevírat několik aukčních kol, přesný počet bude záviset na nabídce nemovitostí. Každopádně chceme, aby zájemci měli co nejširší výběr nemovitostí,“ konstatoval obchodní ředitel MEXX Reality Josef Šinágl. Postupně se také bude nabídka rozšiřovat o nemovitosti ze všech tuzemských regionů.

#####Jednoduchý princip obchodování

Princip elektronické aukce nemovitostí je jednoduchý. Hlavními klady této formy nákupu nemovitosti je pohodlí, jednoduchost a naprostá transparentnost. Zájemce si dopředu může prohlédnout nemovitost, jako při klasické formě prodeje. Dále se musí zaregistrovat přes webové stránky www.mexxaukce.cz nebo www.mexxreality.cz, kde jsou podrobně popsány podmínky. Při samotné dražbě pak vidí všechny příhozy dalších dražitelů a může si vyhodnocovat, do jaké částky je pro něj koupě zajímavá, a podle toho navyšovat cenu. Vyvolávací cenu, tedy částku nejnižšího podání, si poskytovatel aukce stanovuje po dohodě s prodávajícím.

„Stejně tak je námi, jako poskytovatelem aukce, stanovena částka nejvyššího a nejnižšího možného příhozu. Díky pravidelnosti a vysoké frekvenci aukčních prodejů budou moci zájemci vybírat z velmi atraktivních nabídek. Pokud zájemci v jednom kole cenu neakceptují, může prodejce nasadit nižší startovací úroveň v další aukci. Nemůže ale tratit, jako kdyby dal slevu u přímého prodeje. Způsob prodeje formou elektronické aukce dá prodávajícím jasnou představu o výši reálné tržní ceny jeho nemovitosti,“ uvedl dále Šinágl.

Ani po skončení aukce nemusí nový majitel nemovitosti vůbec opouštět pohodlí domova či kanceláře. Veškerou agendu, jako je např. předložení originálů dokumentace, podpisů smluv, zajištění hypotéky a další s prodejem spojené úkony, zajistí zaměstnanci Mexx Reality společně s právníkem přímo u klienta. A to včetně ověření podpisů či potřebných listin. Jediný úkon, který tak klient nemůže absolvovat z pohodlí svého bydliště nebo kanceláře, je samotná fyzická prohlídka nabízené nemovitosti.

www.mexxaukce.cz*

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!