EU schválila španělské ACS kontrolu nad Hochtiefem | E15.cz

EU schválila španělské ACS kontrolu nad Hochtiefem

Španělská skupina ACS získala od EK souhlas s převzetím podílu v německé společnosti Hochtief. Komisariát pro hospodářskou soutěž konstatoval, že aktivity obou společností se v EU nepřekrývají, takže narušení konkurenčního prostředí zde nehrozí.

Španělská stavební jednička ACS získala už v Hochtiefu přímo od jeho akcionářů přes 30 procent akcií, což byla podmínka pro to, aby mohla bez dodatečných procedur kupovat další akcie na trhu. ACS už před podáním nabídky z počátku prosince měla v německé firmě podíl asi 27 procent a chce získat mírně přes 50 procent. Komise uvedla, že ACS se snaží získat kontrolu nad Hochtiefem zejména kvůli jeho nízkým úvěrovým nákladům a většinovému podílu na australské společnosti Leighton. ACS v rámci Evropského hospodářského prostoru vyvíjí aktivity hlavně ve Španělsku, zatímco Hochtief se soustředí na Německo a sousední země, zdůvodnila komise své rozhodnutí. Hochtief má zhruba 70 tisíc zaměstnanců a vlastní podíly v několika letištích. V České republice firma působí prostřednictvím divize Hochtief CZ.

#####Penta pokračuje v projektu Digital Park

Středoevropská investiční skupina Penta pokračuje v úspěšném bratislavském administrativním projektu Digital Park. V prvním čtvrtletí příštího roku začne s výstavbou jeho třetí etapy. Výše celkové plánované investice je 42 milionů eur. Třetí fáze Digital Parku by měla být dokončena do konce roku 2012.

„Digital Park je dosud nejúspěšnějším developerským projektem Penty, proto pokračujeme v jeho další, třetí fázi. Na základě vývoje trhu, reakcí a preferencí nájemníků jsme se rozhodli pokračovat v současné horizontální koncepci; k dosavadním čtyřem navzájem propojeným objektům přibudou další dva,“ řekl Jozef Oravkin, partner Penta Investments. Fáze Digital Park I a II přinesly na bratislavský trh celkem 52 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch. Digital Park I je v současnosti obsazený na sto procent. V Digital Parku II, který byl zkolaudovaný v květnu 2009, jsou volná již jen dvě procenta z celkové pronajímatelné plochy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!