Eurodražby.cz pořádají největší elektronickou aukci v ČR | E15.cz

Eurodražby.cz pořádají největší elektronickou aukci v ČR

Dražební a aukční společnost Eurodražby.cz připravuje pro město Liberec prodej bývalého sídla Libereckých výstavních trhů (LVT). O koupi této secesní budovy mohou zájemci licitovat v elektronické aukci, která proběhne 29. listopadu od 10:00. Vyvolávací cena za nemovitost je 16,5 milionu korun. Jde o největší elektronickou aukci nemovitosti v ČR, zúčastnit se může každý, kdo se zaregistruje a složí finanční jistinu, uvedla aukční společnost.

„Elektronické aukce jsou alternativou realitního prodeje. Jejich výhodou je rychlost a transparentnost. Pokud probíhají online, mohou zájemci o koupi licitovat z pohodlí svého domova. Věřím, že aukce mohou pomoci rozhýbat stagnující realitní trh. Při prodeji obecního majetku jsou aukce vhledem k již zmiňovaným výhodám tou správnou volbou,“ říká předseda představenstva Eurodražby.cz Radim Hasman.

Secesní budova LVT byla postavena na přelomu 19. a 20. století, v 70. letech byla kompletně rekonstruována na kancelářskou budovu. V části interiérů zůstalo původní obložení, stropy a dokonce i krby. Posledních 20 let je vila částečně pronajímána, od roku 2010 patří objekt městu a sídlí v něm městská správa veřejného majetku a nezisková organizace Komunitní práce Liberec.

Společnost Eurodražby.cz se zabývá realitní a obchodní činností od roku 1997. Specializuje se na nedobrovolné dražby a aukce, v tomto segmentu patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější na českém trhu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!