Exkluzivně: Nymburského kouče Katzurina nahradí Ginzburg | E15.cz

Exkluzivně: Nymburského kouče Katzurina nahradí Ginzburg

Trenéra nymburských basketbalistů Muli Katzurina nahradí jeho asistent.

Basketbalový trenér Muli Katzurin, který vedl v posledních čtyřech letech tým Nymburka, po sezoně s definitivní platností skončí. Hlavním koučem i nadále zůstane Izraelec. Sedmičce to v exkluzivním rozhovoru potvrdil prezident nymburského klubu Miroslav Jansta.

Cesty izraelského kouče a nymburského klubu se tak definitivně rozejdou. „To, že Muli Katzurin odejde, už je jisté,“ uvedl Jansta.

Šestinásobné české mistry, kteří letos postoupili i do osmifinále Eurocupu, povede v příštím ročníku jako hlavní kouč jiný Izraelec: Ronen Ginzburg. Ten už v Nymburce působí jako Katzurinův asistent.

Pomáhat mu bude Oren Amiel, který nyní trénuje v Izraeli. Nepůjde však do neznámého prostředí, protože před letošní sezonou vedl mužstvo v několika přípravných zápasech. Zaskakoval za Katzurina s Ginzburgem, kteří byli v září na mistrovství Evropy jako trenéři polského národního týmu.

Nymburk v posledních šesti letech slavil šest mistrovských titulů. Pod třemi z nich je podepsaný právě Katzurin, který k týmu přišel v roce 2006. Letos si připsal další úspěch, když přivedl své mužstvo do osmifinále Eurocupu.

Mezi šestnáct nejlepších týmů vstoupí Středočeši v úterý večer zápasem s Crvenou Zvezdou Bělehrad. Je to největší dosavadní úspěch klubu na mezinárodní scéně.

Rozhovor s prezidentem klubu ČEZ Basketball Nymburk Miroslavem Janstou čtěte ve čtvrtek v týdeníku Sedmička.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!