Expo Real úspěšný i v době finanční krize | E15.cz

Expo Real úspěšný i v době finanční krize

Další, v pořadí už 11. ročník jednoho z nejprestižnějších evropských realitních veletrhů Expo Real, který se tradičně konal v areálu mnichovského Nového výstaviště od 6. do 8. října, je minulostí. Zájem o letošní veletrh byl mimořádný, a to navzdory celosvětové finanční krizi.

Veletrh byl tradičním fórem i pro prezentaci měst Praha a Ostrava. Zatímco moravskoslezská metropole chtěla přilákat další zahraniční investory, záměrem expozice hlavního města bylo potvrdit, že Praha na konkurenčním trhu evropských metropolí zaujímá významné postavení.

Veletrhu komerčních nemovitostí, zaměřenému zejména na networking při realizaci mezinárodních a mezioborových projektů, investice a financování, letos dominovala dvě témata. Prvním z nich byl přirozeně dopad finanční krize na trh s nemovitostmi včetně strategií krizového řízení, globálního přílivu kapitálu a financování investic při klesající likviditě. Druhým tématem byla udržitelnost trhu podnikatelských nemovitostí včetně certifikace budov zohledňující jejich šetrnost k životnímu prostředí.

Pokud jde o počet vystavovatelů, veletrh znovu překonal své dosavadní rekordy -17 500 vystavovatelů reprezentujících 1856 společností ze 45 zemí se prezentovalo již v sedmi výstavních halách na celkové výstavní ploše 74 tisíc m2. Česká republika byla zastoupena 22 vystavovateli; vedle Prahy a Ostravy měla vlastní stánky také města Děčín, Hradec Králové a Zlín, stejně jako Jihočeský, Středočeský a Moravskoslezský kraj. Zastoupeny byly i komerční společnosti, zejména z řad developerů. České republice patří ve statistice účasti 7. místo, pokud jde o celkový počet návštěvníků veletrhu (vystavovatelů i účastníků beze stánku). Těch prošlo branami Expo Realu celkem 42 tisíc z celkem 77 zemí, což oproti loňsku představuje nárůst o 7,7 procenta. Rostoucí zájem o veletrh ukazuje, že v době nejistoty na světových finančních trzích realitní sektor potřebuje fórum, v němž lze situaci globálně analyzovat a rozvíjet trendy pro budoucnost.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!