Expo Real: Velký zájem o české regiony | E15.cz

Expo Real: Velký zájem o české regiony

Velký zájem o investování v regionech České republiky, především podél hranic s Německem a Rakouskem, provázel agenturu CzechInvest na její prezentaci na jedenáctém ročníku největšího evropského realitního veletrhu - mnichovském Expo Realu.

Ke stánku agentury zavítalo několik stovek návštěvníků, na 150 z nich se přímo zajímalo o možnosti, jak v Česku investovat. „Největší zájem byl o místa mimo zavedené komerční metropole.

Příležitosti se tak otevírají zvlášť v Olomouci, Hradci Králové, Pardubicích nebo třeba v Liberci. Tato města mají v hledáčku především investoři ze sektoru služeb - masivnějšímu přílivu nových společností v nich ovšem dosud brání nedostatek připravených prvotřídních kancelářských prostor,“ vysvětluje Jiří Nykodým, náměstek generální ředitelky agentury CzechInvest. Díky blízkosti Mnichova k českým hranicím patřily stánky českých institucí mezi ty nejvyhledávanější. „Řada společností s našimi zástupci mluvila o možnostech přesunutí výroby z Německa k nám.

Velmi lákavé jsou pro ně především regiony podél hranic s Německem -dopravní infrastruktura se v nich rok od roku zlepšuje a právě dobrá dostupnost a kvalitní a zkušení zaměstnanci dělají z České republiky velmi atraktivní místo,“ doplňuje Nykodým. Podle jeho slov se celý veletrh nesl ve stínu aktuálních problémů globální ekonomiky. Na jedné straně jsou prý investoři skromnější ve svých plánech na expanze, na straně druhé však neustále hledají možnosti, jak dodávat co nejefektivněji. Jedenáctý ročník Expo Realu přilákal do Mnichova 42 tisíc návštěvníků ze 77 zemí světa.

Přímo na veletrhu vystavovalo na 17 500 lidí, dalších 24 500 dorazilo jako hosté. Celkem tak počet účastníků narostl oproti minulému ročníku o 7,7 procenta. Z České republiky dorazil sedmý nejvyšší počet návštěvníků.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!