Extraligoví hokejisté očima „malířů” | E15.cz

Extraligoví hokejisté očima „malířů”

Lucie Zikmundová

V prvním ročníku výtvarné soutěže vyhlášené BK Mladá Boleslav kreslily děti profesionální hokejisty.

Nejoblíbenějšími hokejisty klubu jsou tři gólmani a kapitán mužstva Richard Král. Alespoň podle obrázků, které soutěžily. Nejčastěji byli na obrázcích nakreslení brankáři Marek Schwarz, Michal Valent a Roman Will. „Když jsem byl malý, tak jsem taky většinou maloval gólmany,“ říká Marek Schwarz.
Míní, že pro děti jsou právě brankáři zajímavější než hokejisté. „Mají velkou výzbroj, to je víc přitahuje,“ myslí si Schwarz. V soutěži se sešlo sedmnáct obrázků, nejmladšímu výtvarníkovi je pět let, nejstaršímu jedenáct.

Hráči díla chválí

Týdeník Sedmička přináší náhodně vybrané obrázky a srovnává umění dětí s fotografiemi hráčů. „Tady mám ale obrácené držení hole,“ upozorňuje při návštěvě redakce a prohlížení soutěžních obrázků dětí třiadvacetiletý brankář Marek Schwarz. Ten, kdo hokeji nerozumí, neví, o čem je řeč. Na obrázku je znázorněný gólman, má masku, má výstroj, je tam dokonce i napsáno jeho jméno. Proč by to neměl být on? Hokejku totiž drží v opačné ruce. Autor, kterému je šest let, ale určitě kreslil právě reprezentačního brankáře. Marek Schwarz obrázky dětí chválí. „Na všech jsem se poznal, jsou hodně povedené. Kdybych mohl, klidně bych si nějaký vzal,“ usmívá se Schwarz. „Našel jsem na nich i Michala Valentu,“ dodává gólmanská jednička klubu.

Setkají se v kabině

Ze soutěže vzejdou dva vítězové, jeden z hlasování na webu, druhého vybere vedení hokejového klubu. „Soutěž pořádáme poprvé. Hokej si v Mladé Boleslavi získává stále větší popularitu, chceme si fanoušky vychovávat už od dětství,“ vysvětluje ředitel BK Mladá Boleslav Michal Ko- liáš. „Je potřeba vytvářet klubové srdíčko. Dříve bývali všichni hokejisté z města, to dnes už neplatí,“ doplňuje Koliáš.
Děti čekají věcné ceny, ale i návštěva hokejistů. „Půjdou do kabiny, setkají se s hráči a zúčastní se třeba tréninku,“ popisuje Koliáš. „Budou mít pocit, že hokejisty daleko více znají, a takový vztah je právě potřeba vytvářet už od nejmenších fanoušků,“ zdůrazňuje Koliáš.

Autor: Lucie Zikmundová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!