Fanouškové chtěli výhru, stačila plichta | E15.cz

Fanouškové chtěli výhru, stačila plichta

Sázky na vítězství Čechů proti Slovákům. Hospody plné fanoušků. Tak vypadal sobotní večer ve Strakonicích a Písku.

2:1 nebo 2:0 pro českou reprezentaci. To byl v sobotu odpoledne nejčastější tip strakonických i píseckých fanoušků na večerní fotbalový zápas Slovensko – Česko, ve kterém šlo o postup na mistrovství světa.

„I remíza ale bude dobrá,“ připouštěli. To ještě netušili, že tato varianta bude správně.
Čtvrt hodiny po druhé odpolední stáhl bookmaker sázkové kanceláře Fortuna kurz pro české reprezentanty ze 2,05 na dvě. Slováci měli 3,2. „Všichni sázejí na výsledek dva jedna pro nás,“ prozradila Kateřina Stejskalová.

Sázkové kanceláře sice večer zavíraly, ale ten den došlo i na další sázky. V restauracích, kde mají velkoplošné obrazovky, bylo už od odpoledne na stolech „reservé“.

V půl deváté začal zápas. V celém prvním poločase nebylo poznat, že se v hospodách fandí. Žádný gól nepadl.

„Slováci mají dobrý mančaft. Naši zatím vyčkávají. Hrajou podle toho, co jim soupeř dovolí,“ komentoval prozatímní vývoj zápasu strakonický trenér Václav Palivec, který má za sebou více než třicetileté zkušenosti s koučováním.

Rachot začal až ve druhé půli, jako reakce na to, když naši dávali Slovákům vyrovnávací branky. Výsledek 2:2 nepotěšil, ale stačil. „Chtěli jsme vyhrát, remíza nic neřeší,“ začal s hodnocením zápasu Josef Kubička ve strakonickém Port Arturu. „Hráli jsme dobře, remíza byla zasloužená,“ oponoval Jiří Hrabák. „Bylo to předčasné finále,“ přidal se Oldřich Pokorný. Celé mužské osazenstvo hospody si u vrchního vsadilo. Desetikačku na skóre. Nikdo se ale netrefil.

Stejná atmosféra jako ve Strakonicích byla i v píseckých hospodách.

„Fanoušci nejčastěji tipovali 2:0 pro nás, ale jak to dopadne, uvidíme. Sázet začínali už týden před začátkem zápasu,“ řekl zaměstnanec baru sázkové kanceláře Tipsport Martin Zborník.

„Já říkám, že v mezinárodní soutěži penalta není gól. Je to sporné. Slováci to zvládli s odřenýma ušima,“ nešetřil své fotbalisty Michal Brutovský ze Slovenska, který žije čtrnáct let v České republice. I on sledoval zápas v restauraci.

V Jihoafrické republice slovenským fotbalistům moc naděje nedává. „Po dvou zápasech budeme doma. Nepatříme do světové špičky. I když bych se rád mýlil,“ přemýšlel Brutovský. „Na Slovensku chlapi stoprocentně zápas sledovali a slavili stejně jako tady. Společně v hospodách,“ pomyslel na domov.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud