Farmářské trhy budou Na Rybníčku | E15.cz

Farmářské trhy budou Na Rybníčku

Výrobky místních farmářů Liberečané nakoupí už příští rok na jaře. Zájemci chtějí otevřít nové tržiště.

Čerstvé sýry od místních farmářů, zeleninu z libereckých zahrad nebo poctivé klobásy z rodinného řeznictví. Všechny tyhle dobroty by si mohli kupovat Liberečané už od jara na farmářských trzích. Ty konečně dorazí i do Liberce.
„Na radnici si zájemci podali žádost, chtějí pořádat farmářské trhy. My ten nápad podpoříme, mezi lidmi je o ně velká poptávka. Do města, jako je Liberec, chceme určitě takovou akci dostat,“ uvedl liberecký radní Jiří Rutkovský.
Pokud nebudou úředníci dělat problémy, najdou už v nadcházejícím roce lidé farmářské trhy Na Rybníčku. Stánky mají být vyrovnané podél řeky Nisy, v těsném sousedství malého parkoviště a parčíku v centru města.
„Je na pováženou, že u nás farmářské trhy ještě nemáme. V každém druhém městě už jsou a lidé tam nakoupí na jednom místě výrobky místních zemědělců. My ani v Liberci pořádně nevíme, jestli tady v okolí někdo něco dobrého pěstuje nebo vyrábí,“ míní Jiří Koutný z Liberce, který s oblibou chodí do zeleninových tržnic. „To, co jsem doteď viděl v Liberci, je spíš pro ostudu. Zelenina bůh ví odkud a stánky na příšerném místě,“ zlobí se Koutný.
Změnit to chce i nové vedení města. „Proč mají být lidé ošizení o místní produkty? Teď bude na hlavním městském architektovi, aby řekl, kam trhy umístit nebo posvětil nápady zájemců. Je zbytečné, abychom podporovali trhy, na které nikdo nechodí,“ podotkl Rutkovský směrem k městské tržnici u vchodu do bývalého LVT. Tu město otevřelo vloni, avšak velký ohlas mezi Liberečany nesklidila.
Druhé liberecké tržiště je u obchodní banky. Stánky tam jsou namačkané na malém plácku a moc se jich tam nevejde. Zákazníci si navíc často stěžují na potkany, kteří se v okolí potulují.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!