Fenka na silnici. Pochvala státní policii | E15.cz

Fenka na silnici. Pochvala státní policii

Petra Kabeláčová

Okolnosti prožitých tří hodin mě donutily sednout si a napsat tento článek. Posílám slovy nevyčísitelnou pochvalu pánům policistům: Robertu Walterovi, Michalu Slezárikovi, Michalu Mandousovi a Janu Fikertovi, členům státní policie a psovodů a také panu Luďkovi Eliášovi z ostrovského útulku.

A zároveň stížnost na činnost městské policie Karlových Varů, která není schopná plnit své povinnosti.
Po službě jsem se dne 15.9. kolem 9. hod vracela z práce z Karlových Varů do Ostrova. Na výjezdu z Karlových Varů u benzínové pumpy pobíhala fenka vlčáka. Ihned jsem volala 158, kde mi bylo sděleno že již před 30 minutami tam vyslali hlídku městské policie po jiném telefonátu.
Ze silnice mezitím fenku odháněli civilisté (městská policie asi dávala botičky). Po dalších 20 minutách se nám podařilo dostat fenku do oploceného prostoru a opět jsem kontakovala stále nepřítomnou městskou policii, aby nám pomohli fenku chytit. Jen pro objektivnost: Městská policie je povinna zajistit odchyt psů a je na to i řádně vybavena sítěmi aj.
Po nějaké chvíli dorazili na místo dva státní policisté. Přestože to není jejich práce, ale práce městské policie, která odmítla na místo dorazit. Dělali co mohli, aby se fenka dostala do bezpečí. Dále na prosbu jedné účastnice přijel na místo z domova psovod ještě se svým kolegou a pan Luděk Eliáš z ostrovského útulku (varský útulek se odmít angažovat).
Asi po 1-2 hodinách se podařilo vyděšenou fenečku odchytit, s minimální výbavou (tu erudovanou si totiž městská policie nechává pěkně uloženou).
Městská policie nepřijela, vědoma si toho, že do fenečky mohlo narazit auto a mohlo současně s tím dojít ke smrtelnému zranění osoby. Kdo jim dává právo takto nezodpovědně jednat? I nám civilistům nebyl osud fenky a potencionálních účastníků či obětem nehody lhostejný. Pobíhlali jsme v reflexních vestách po silnici a ONI „městkáčI“ , ačkoliv je to jejich povinnost, lhostejní byli.
Je mi z toho smutno.Zárověň jsem ale věčna všem, kteř se akce s téměř holýma rukama účastnili. A doufám, že státní policii a psovodům bude udělena pochvala a městské policii hanba!
Na závěr bych si dovolila mít jednu prosbu. Přispějte vy - nelhostejní ostrovskému útulku Bety. Ač mimo území Ostrova, byl pan Eliáš ochoten přispěchat na pomoc. Myslím že si to on i jeho pejskové zaslouží. Č. útulku: 192487377/0300

Autor: Petra Kabeláčová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!