Festival přivede do Prahy plejádu světových architektů | E15.cz

Festival přivede do Prahy plejádu světových architektů

Festival významných stavebních projektů Architecture Week, který se v Praze uskuteční 1. až 28. října 2012, přivede do české metropole také řadu významných světových architektů. Jejich přednášky a projekty budou moci zájemci sledovat na několika místech hlavního města. Oznámili to organizátoři akce.

V rámci této akce vystoupí například argentinský architekt Tristán Dieguez z ateliéru Dieguez Fridman, a to hned prvního dne od osmi večer v Národní technické knihovně (NTK). O dva dny později bude přednášet španělský architekt Ricardo Bofill ve stejnou dobu a na stejném místě. Dalším přednášejícím bude známý rakouský architekt Boris Podrecca, který svůj příspěvek uvede 4. října od 18:00 v Rakouském kulturním fóru.

Jihoamerický styl bude prezentovat také Javier Artadi z Peru, a to 8. října od 20:00 v NTK. Dalšími architekty, jež seznámí plénum se svými projekty, budou Javier Sordo z Mexika, Stefan Antoni z Jihoafrické republiky, Gokhan Avcioglu z Turecka, Rakušan Albert Wimmer a Ital Massimiliano Fuksas.

Doprovodným programem festivalu budou též tematické procházky, například 2. října s názvem Příchod železnice do Prahy. Dalšími okruhy budou Historie pražských lanovek, Historie pražských mostů, Historie pražské hromadné dopravy, Po stopách pražské koňky a prvních tramvají.

Soubor výstav zase bude zahrnovat například dopravu a infrastrukturní vývoj nejzajímavějších projektů ve vybraných městech. Součástí budou modely, projekční dokumentace, historické i současné fotografie, které doplní audiovizuální prezentace na LCD. Dále to budou Arch World s maketami a filmy o dopravních stavbách, developerských realizacích a zajímavých projektech z celého světa, včetně Argentiny, Číny, ČR, Skandinávie, Francie, Izraele nebo Japonska, Singapuru i Panamy. Domácí zajímavostí bude rovněž rekonstrukce a dostavba obchodního střediska Sněžka v Peci pod Sněžkou, když své práce ukáže devět předních tuzemských ateliérů, které byly přizvány do soutěže.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!