Filip Rerko se vrací do Colliers International | E15.cz

Filip Rerko se vrací do Colliers International

Specialista na zastupování nájemců kancelářských nemovitostí Filip Rerko (25) se po šestiměsíční odmlce vrací do poradenské společnosti Colliers International. V nově vybudovaném oddělení bude zodpovědný za zastupování nájemců. Rerko přichází z konkurenční poradenské společnosti King Sturge, kam před více než šesti měsíci odešel právě z Colliers International.

„Rozhodl jsem se vrátit zpět do Colliers, protože jsem na základě své několikaleté praxe na trhu komerčních realit usoudil, že je to jediná společnost na českém trhu, která se skutečně soustředí na zastupování nájemců,“ osvětluje svůj návrat Rerko. Filip Rerko působí na trhu komerčních realit v České republice již pátým rokem. Od počátku se specializoval výhradně na zastupování nájemců a vyjednávání či přejednávání nájemních podmínek. V minulosti pracoval pro klienty zvučných jmen, jako jsou např. Citibank, Apple, AmRest, Autodesk či Deutsche Börse. Podle Karla Stránského, Managing Partnera české pobočky Colliers International, se v souvislosti s recesí naskýtají nájemcům unikátní příležitosti, jak přesvědčit pronajímatele o snížení nájemného a ušetřit tak významnou část svých nákladů.

Úkolem Rerka bude sestavit tým konzultantů, který nájemcům kanceláří v boji o tyto náklady pomůže. „V Colliers International nikdy neexistovaly tiché dohody s developery, na jejichž základě by pro ně společnost vyhledávala nájemce „na míru“ výměnou za spolupráci na oceňování, facility managementu a investičních prodejích jejich majetku,“ přibližuje Stránský praxi, která na trhu dlouhou dobu panovala. „S recesí přišel na trh komerčních nemovitostí nový fenomén. A to nemluvím pouze o kancelářích. Současná situace výrazně nahrává nájemcům, říká Stránský.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!