Financování obnovy bytových domů | E15.cz

Financování obnovy bytových domů

Bytová družstva mohou při financování rekonstrukce a modernizace bytových domů využít vylepšený úvěr Renovace Plus od GE Money Bank.

Renovace Plus umožňuje financovat i 100% plánované investice s rozložením splátek až na dobu 30 let. 15 % prostředků lze navíc čerpat bez prokázání účelu. Výdaje spojené s rekonstrukcí GE Money Bank proplácí až rok zpětně. Renovaci Plus lze použít i pro nákup bytového domu od města nebo obce.

V ČR je celkem 3,8 milionu bytů, z toho téměř 1,2 milionu tvoří byty v panelových domech. Ze 700 tisíc nejstarších panelových bytů byla dosud opravena a zateplena pouze čtvrtina. Program Panel, jímž stát finančně přispívá na rekonstrukce panelových domů, v současnosti pozastavil příjem žádostí o podporu.

Úvěr lze účelově použít na opravy, rekonstrukce a modernizace bytových domů, tedy na výměnu oken, opravu střechy, zateplení domu, rekonstrukci výtahů atd. nebo nákup bytového domu od města nebo obce. V případě využití Renovace Plus na privatizaci domu platí žadatel měsíčně na splátkách stejně jako dříve na nájemném, ale již bydlí ve vlastním. Minimální výše úvěru Renovace Plus je 300 tisíc korun, jeho horní hranice závisí na finančních možnostech žadatele a jeho konkrétních potřebách.

Pokud tato částka nepřesahuje 300 tisíc korun na bytovou jednotku, poskytuje GE Money Bank úvěr pro společenství vlastníků a bytová družstva jako zcela nezajištěný.

Žadatel sám volí mezi pevnou úrokovou sazbou s fixací na 1, 3, 5, 10, 15 let a pohyblivou sazbou vázanou na PRIBOR. Splácet může jak měsíčními anuitními splátkami, tak splátkami pravidelnými. Dobu splatnosti lze nastavit až na 30 let. K úvěru Renovace Plus si žadatel může zřídit také běžný nebo spořicí účet se zvýhodněným pásmovým úročením.

V rámci termínovaných vkladů u GE Money Bank získají bytová družstva/společenství vlastníků navíc 20 procentních bodů oproti běžné úrokové sazbě.

Zájemce o úvěr Renovace Plus musí být právnickou osobou - buď společenstvím vlastníků jednotek, nebo bytovým družstvem. Podmínkou je rovněž, aby se rekonstruovaná nemovitost nacházela na území ČR.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!